У Міністерстві соціальної політики нагадали про нові субсидійні правила. За нововведеннями, не одна тисяча українців може втратити право на допомогу з боку держави в разі володіння цінним майном. Які обмеження діють у 2018 році – далі.
Субсидійні правила. Обмеження для “небідних” українців
З наступним сезоном кількість тих, хто мав право отримати субсидії зменшиться. І це мінімум 10%. Відтепер для того, щоб отримати знижку на комунальні послуги, недостатньо лише низьких доходів. Із 6,5 мільйона субсидіантів виявили 920 тисяч тих, хто подавав так би мовити нульові декларації. Іншими словами, відомості, де заробітку немає. Серед 920 тисяч ідентифікували 50 тисяч. Тобто тих, хто здійснив дорогі покупки.
Сама ж інформація про те, що хтось придбав цінні речі чи непогано витратився йде від Державної фіскальної служби (ДФС). Готівку відстежити важко. А от банківські розрахунки ні, бо до картки прив’язаний ідентифікаційний код.
До прикладу, при купівлі авто операцію відстежити можна за допомогою банківської платіжки. Таким чином, через картку й дізнаються у податковій.
Внаслідок посиленої уваги отримувачі субсидій навіть почали фіктивно розлучатися. Бо нові правила передбачають відстеження соцслужбами фінансового стану усієї родини. А не так, як раніше – за домогосподарством.
На сьогодні потрібно подавати відомості про доходи всіх членів сім’ї, де перевірять, чи за однією адресою йде така пільга.
Отже, субсидію не призначатимуть, якщо:
- квартирна площа понад 120 квадратних метрів, насправді – 200 кв. м;
- субсидіант здає в оренду квартиру чи інше майно, отримуючи при цьому додатковий дохід;
- субсидіант щось придбав на суму понад 50 тисяч гривень;
- у претендента на субсидію є автомобіль, молодший за 5 років;
Проте є й винятки. Щоправда, коли машина бюджетна та вітчизняна.
Загалом, оформити житлово-комунальну субсидію неважко. Щоб її отримати слід заповнити заяву та декларацію про доходи. Відповідні документи можна подати самостійно:
- звернутися до місцевих управлінь праці та соцполітики;
- до сільських і селищних рад;
- надіслати рекомендованим листом до органів соцзахисту населення за місцем проживання;
- відправити за допомогою Інтернету. На сайті subsidii.mlsp.gov.ua заповнити заяву та декларацію.
Впродовж декількох тижнів після того, як соцустанова отримає документи, надійде письмове рішення. У разі позитивного, субсидію дадуть на 1 рік (раніше – 6 місяців).
Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Податкова перевірка за участі нашого юриста.