Опалювальний сезон вже зовсім скоро. Разом із теплом зростуть суми в платіжках. Щороку українців хвилює одне із важливих питань – а як щодо субсидії. Таким чином, про нюанси їх отримання – далі.

Субсидії. Хто може розраховувати?

У Мінсоцполітики кажуть, аби отримати знижку на оплату житлово-комунальних послуг, українцям достатньо подати заяву та декларацію про свої доходи. Стосовно інших документів, то знадобляться, якщо наприклад особа не має реєстрації, але проживає. Разом з тим, є ряд і інших. Зокрема, довідка з місця роботи чи навчання в іншому місті, проходження лікування тощо.

Субсидію призначають на рік. Розмір такої допомоги розраховують окремо – на літо та зиму. Коли на 2018-2019-ті пільги вже призначені, то в жовтні розмір на опалювальний сезон вираховується автоматично.

Пільгу можуть і не надати. Проте таке рішення мають обґрунтувати письмово. Саме ж повідомлення можна отримати самостійно там, де подавалась заява з деклараціями.

Субсидії. Кому не мають права відмовити?

Зокрема це ті, у кого зарплата нижча за мінімальну. На сьогодні це 3723 гривень. Такі особи мають право звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій.

У разі повної сплати Єдиного соціального внеску, до доходу прирахують 3 або ж 1 прожитковий мінімум. Розмір субсидії залежить від того, який соціальний стан.

Коли ж роботодавець винен у тому, що ЄСВ не сплачується, то українці можуть оформити субсидію на загальних умовах, тобто не подаючи запит до Комісії. В таких ситуаціях знижку розрахують, дивлячись на реальні доходи та враховуючи мінімальну заробітну плату.

Розведені особи можуть не заявляти про доходи

Пояснюють, що безробітна особа може сплатити ЄСВ лише за 3 місяці того періоду, за який враховують доходи, аби розрахувати розмір знижки. Іншими словами, для отримання субсидії у зимовий період соціальний внесок слід сплатити за 3 місяці I-II кварталів 2018-го і до того моменту, як подаються документи до Управління.

Що стосується сплати внесків, то вони з’являються у базі даних Пенсійного фонду. Таким чином, цей період зараховують українцям до страхового стажу.

Міф розвіяли і заявили, що розведені особи можуть не заявляти про доходи. Коли пара вже не перебуває в шлюбних відносинах і живуть окремо і немає неповнолітніх дітей, то не повинні відображати в декларації своїх “колишніх”.

Якщо ж є діти до 18-річного віку, то в декларації слід вказати матір або ж батька дитини. Разом з тим, потрібно також звернутися в Комісію з питань призначення житлових субсидій. Для того, аби доходи незареєстрованого батька чи матір не включали до сукупного доходу. Подається заявка із документом, наприклад, довідкою з жеку чи сільради, що дитина живе із заявником.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

Субсидії: що потрібно знати перед опалювальним сезоном?
Tagged on: