2,3 млрд грн – це борг роботодавців. У виконавчій службі Мін’юсту лежать документи та суддівські рішення про стягнення 500 млн грн. Мета Уряду – вибити з підприємств гроші за допомогою мобільних груп. Але на сьогодні результат поки не дуже продуктивний. Адже за квітень групам вдалося повернути лише 39 млн гривень. Загалом сам процес потребує часу, бо необхідно описати майно, розшукати його, продати на торгах.
Чорний список крупних боржників і наскільки ефективною є боротьба – далі.
Стягнення зарплати через суд. Як мобільні групи борються з боржниками?
Хто найбільше заборгував?
Рівненщина… У квітні мобільна група описала майно Рівненського Авторемонтного заводу. Підприємство не виплатило своїм працівникам 5,7 млн грн. У Мін’юсті зазначають, цей завод входить до списку найбільших боржників по всій території Україні. Нині в продажу трансформаторна підстанція, очисні споруди, пожежна та ацетиленова станція. Разом з тим, козловий кран і 6 транспортних засобів. Усе майно в подальшому оцінять і продадуть з молотка за допомогою електронної системи. Вибивати ж борги непросто. Існує ряд заборон щодо продажу майна. А на підприємстві є профспілка. Тому процес по виплатам для людей зарплат може затягнутися.
Крім того, Міжнародний аеропорт Рівне, що на Рівненщині також заборгував співробітникам – понад 1 млн грн. Там обіцяють, що виплачуватимуть гроші поступово.
На допомогу групам із вибивання боргів приходять поліцейські, які теж займаються пошуками боржників.
У Мін’юсті додають, що найпроблематичніше вибити гроші на Івано-Франківщині, Херсонщині та Хмельниччині.
До великих боржників відносять і Укртелефільм, який винен 4 млн грн, за 3 роки. Там кажуть, що причина – конфлікт із Держкомітетом з питань телебачення і радіомовлення.
Битви в судах
Мобільні групи борються за зарплати. А тим часом українці відстоюють свої права в судах.
До чорного списку Мін’юсту входить і підприємство “Восток-Руда”, що в Дніпропетровській області. На підприємстві людям винні 11,6 млн грн. В реєстрі судових рішень є декілька справ, де працівники відстоюють свої зарплати. Одному з них мають виплатити компенсацію за затримку розрахунку при звільненні понад 85 тисяч гривень. Винні майже за 21 місяць + повинні віддати 16,5 тисяч гривень самої зарплатні.
Не відстає і Дніпропетровський трубний завод. Своєму працівникові заборгував близько 19 тисяч. Ще одному – близько 80 тисяч гривень.
Серед боржників не лише великі підприємства. До прикладу, права домагається лікар із Тернопільщини. Залозецький центр первинної меддопомоги не доплатив жінці 4777 грн.
За словами деяких фахівців, робота мобільних груп є малоефективною. Вони лише створюють видимість, що працюють. Адже зазвичай, причина невиплат людям зарплат – відсутність грошей на підприємствах. А це можна пов’язати з економічним станом в Україні.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення заробітної плати через суд.