Всі ми знаємо, що на сьогодні розлучень дуже багато. І коли чуємо, що чергова пара розійшлася, сприймаємо, як явище нормальне. Чому так відбувається? У кожного по-різному. Проте в основному причини практично однакові – накопичені роками образи за невиправдані бажання/побажання. Світ змінюється й ми разом із ним. Хтось ще вірить у довговічні сімейні відносини. А дехто вже з самого початку запрограмований на розрив. “Любов починається зі злиття душ і тіл, а закінчується розділом спільно нажитого майна” ( (с) Андрій Лаврухин). Часто ж питанням аліментів. Так само, як і “Після розлучення – нема винних, є потерпілі” (с) Едуард Севрус. І насамперед, від цього страждають діти, коли батьки не можуть поділити гроші. Про взаємовідносини, що закінчуються все частіше крахом можна писати вічно. Проте в цій статті йтиме мова про стягнення аліментів і закон, який передбачує збільшення розміру. Коли ж Вас цікавить питання Розірвання шлюбу через суд, інформацію з приводу консультацій Ви можете знайти на сайті.

Стягнення аліментів. Збільшення розміру

Відповідно до закону про державний бюджет на 2018-й, підвищиться прожитковий мінімум. З 1 липня це – 1777 гривень (на 77 гривень більше, ніж 1 січня). Разом із тим, для дітей до 6-річного віку прожитковий мінімум збільшився на 67 гривень (1492-1559 грн). Від 6 до 18 років – на 84 гривень (1860-1944 грн). Для працездатних осіб – на 79 гривень (1762-1841 грн). А для тих, хто втратив працездатність розмір збільшився на 62 гривні (1373-1435 грн).

За Сімейним кодексом, розмір аліментів не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини. А з липня планують підвищити поточний розмір. У Верховній раді нардепи підтримали законопроект №8296 (друге читання). Відповідно до нього, хочуть посилити відповідальність для неплатників аліментів. Так само, як і збільшити термін обігу з періодом. Аби захистити дітей, пропонують зменшити сукупний розмір до 3 місяців для того, щоб залучити неплатників для суспільної праці.

Стягнення аліментів. Відповідальність

Якщо неплатник повторно порушив покладений на нього обов’язок, то йому загрожує адміністративне стягнення – суспільно корисні роботи строком 240-360 годин. Коли ж боржник ухилятиметься виконувати таку працю, його чекає адміністративний арешт на 10-денний період. А якщо й взагалі злісне ухилення – кримінальна відповідальність. Це – позбавлення волі до 2 років.

Крім того, нагадаємо, що для неплатника встановлені тимчасові обмеження. Зокрема, виїзд із України, право керувати транспортом, користуватися мисливською зброєю. Тимчасова заборонена передбачена статтею 71 відповідного Закону.

Вводять і штрафи. Суму нараховуватимуть, якщо сукупний розмір перевищує суму річних платежів (20% від суми заборгованості). Що стосується 2 років, то це 30%. 3 років – 50%. Арештовувати кошти неплатника будуть за погодженням Нацбанку України.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення аліментів.

Стягнення аліментів: в Україні збільшили розмір?