Стягнення аліментів із витрат: наскільки це можливо?

Стягувати аліменти чи ні – справа кожного. Дехто може спокійно домовитись між собою щодо виплат на дитину. А хтось і взагалі зникає, тим самим не виконує свого батьківського обов’язку. Ще гірше, коли один із колишнього подружжя починає погрожувати чи ж маніпулювати. При цьому не зважають на саму дитину, бо діють на емоціях. Стосовно стягнення аліментів із витрат – питання, що можна вирішити законним шляхом. Однак як довести приховані доходи – далі.

Стягнення аліментів із витрат. Приховані доходи

Законодавство дозволяє стягувати аліменти з сум витрат, а не тільки з офіційного доходу. Проте мають бути докази, що приховані доходи є.

До прикладу, колишня дружина знає, що її екс частенько відвідує ресторани, відпочиває за кордоном, живе так би мовити на повну. Він же у свою чергу ніби безробітний, перебивається тимчасовими підробітками. Тому сплачувати аліменти більше, ніж попередньо вказано не може. Жінка з цим не згодна і тому вирішує збільшити розмір аліментів. Але, як правило, не знає як.

Безумовно мають бути докази. Згідно із п. 32 ч. 1 ст. 182 СКУ, аліментні борги формуються і при доведених витрат. Сюди ж покупка нерухомості чи рухомого майна. Іншими словами, сума перевищує 10-кратний розмір прожит. мінімуму. Докази можна знайти і в Інтернеті. Зокрема, Instagram і Facebook може рясніти чудовими фото з місць відпочинку за кордоном. Ще й пости підписані “красиво жить не запретишь”. Та й подивитись на послуги від туроператорів, авіакомпаній, готелів тощо, що є недешевими. Це і є вже тим, що можна використати в суді.

Отож, розмір аліментів може залежати не лише від задекларованого доходу, а й від прихованого.

Стягнення аліментів із витрат. Як це зробити?

Як уже зазначалось вище, прихований дохід потрібно підтвердити, зібравши інформацію щодо відпочинку, мандрівок, придбання коштовностей, іншого майна. Що стосується відомостей із соцмереж, то необхідно їх зафіксувати та прив’язати до акаунтів. Однак вони часто прив’язані до особистого мобільного, що й принесе складнощі.

Є такий варіант, як замовлення експертизи щодо експертного комп’ютерно-техдослідження. Коли мова йде про сайти туроператорів, то найкраще отримувати письмові відповіді. А для того, щоб підтвердити факт виїзду за межі країни, потрібна довідка про перетин держкордону.

Що віднести до витрат відповідача?

Та все, що по суті варте уваги. Зокрема:

 • утримання батьків;
 • судові відомі витрати;
 • послуги адвоката;
 • сплата пені по аліментах (за наявності);
 • візити до ресторанів;
 • оплата роботи водія, няньки;
 • оплачені штрафи;
 • придбання рухомості чи нерухомості;
 • купівля дорогих подарунків;
 • абонентські карти в спортклуби й т. ін.;
 • авто та витрати на пальне тощо.

Отож, якщо суми не відповідають розміру доходів, то можуть визнати різницю прихованим прибутком. Тим самим, стягнути аліменти, як заборгованість. На сьогодні найдієвіший інструмент боротьби з неплатниками – це арешт майна, заборона виїзду за межі України. Та це не покарання, скоріше засіб впливу на боржника.

 

У разі, якщо виникають труднощі з вирішення цього питання, краще звернутися за кваліфікованою допомогою. Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення аліментів.

Стягнення аліментів із витрат: наскільки це можливо?