Громадська організація – це об’єднання громадян, реалізація спільних інтересів. В кожній країні існують різні види громадських організацій. Це – профспілки, молодіжні, жіночі, ветеранські, дитячі, наукові, технічні, культурно-просвітницькі, фізкультурно-просвітницькі та багато інших. Називатися ж вони можуть по-різному: об’єднання, організація, асоціація, фонд, рада, гурток, спілка, товариство. Однак їхньою спільною рисою є – добровільність, а діяльність працює на засадах самоврядування. Ще одна ознака громадської організації – неприбутковий характер. Яких правил потрібно дотримуватись, аби створити та зареєструвати громадську організацію, документи – далі.

Покрокова інструкція створення

Крок 1. 

Насамперед, потрібно вирішити, якою буде форма: громадська організація чи громадська спілка. Згідно із ЗУ “Про громадські об’єднання”, засновники та учасники – фізичні особи. А відповідна спілка є громадським об’єднанням. Засновники – юридичні особи приватного права, учасниками (членами) можуть бути як юридичні, так і фізичні особи.

Отож, із учасниками-засновниками та формою Ви визначилися. Далі – проведення установчих зборів. На них вирішуються такі питання:

  • назва об’єднання;
  • мета діяльності;
  • місцезнаходження;
  • керівник і персональний склад.

До того ж, обов’язково потрібно розробити та затвердити Статут.

Скласти документи можна самостійно, проте краще звернутися за якісною допомогою до юриста.

На установчих зборах потрібно обрати керівника та секретаря зборів. А також вибрати особу, яка відповідатиме за взаємопрацю з реєстраційними органами. Разом з тим, важливо скласти реєстр учасників.

Протокол і Статут мають підписати учасники-засновники, голова та секретар.

Крок 2.

Отже, протокол складений по закінченню установчих зборів. Статут затверджений. Тепер необхідно протягом 2 місяців зареєструвати громадське об’єднання.

Відповідальна особа готує пакет документів для реєстрації:

  • заяву про держреєстрацію створення юридичної особи (форма 1);
  • примірник оригіналу (нотаріально посвідчена копія) рішення засновників (протокол);
  • інформація про керівників. Це – ім’я, дата народження голови та членів інших керівних органів, номер реєстрації облікової картки платника податків (якщо є), посада, номер телефону, поштова адреса. А також необхідні відомості про представника громадського формування;
  • Статут;
  • реєстр учасників установчих зборів;
  • документи повноваженого представника.

Крок 3.

Документи готові, час реєструвати. Держреєстрацію здійснює Міністерство юстиції України та територіальні повноважені органи. Проводиться процедура за місцем громадського формування.

Крок 4. 

Від Вас – пакет документів, Вам – їхній ОПИС. Його надає юридична особа держреєстратору. Документ є важливим, оскільки має унікальний код, за яким Ви можете побачити результат наданих адмінпослуг. А також отримати витяг з Єдиного держреєстру юридичних, фізичних осіб і громадських формувань. До того ж,є можливість подивитися на статут юрособи.

Крок 5.

Розглянути документи повинні протягом 3 днів. У кінцевому результаті – видача Виписки з держреєстратора про те, що Ваше об’єднання зареєстроване. А також присвоюється ідентифікаційний код.

Державний реєстратор не засвідчує та не повертає статут. Однак його вносять до реєстраційної справи (електронний вигляд).

Далі – виготовлення печатки, податкова для внесення Вашого об’єднання до Реєстру неприбуткових установ, організацій, банк – для відкриття рахунку.

Усе вищезазначене – базове розуміння того, що потрібно для створення та реєстрації громадської організації.

Якщо ж вам необхідна юридична допомога з питань Реєстрації громадської організації, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Реєстрація громадської організації. Порядок створення