В кожного українського студента є право на отримання стипендії. Головними вимогами є – успішність у навчанні, стаціонар, державний навчальний заклад.
Стипендія надходить з держбюджету України. На сьогодні існує два основні види: академічна й соціальна стипендії. 8 листопада Кабмін прийняв постанову щодо збільшення розмірів стипендій для учнів професійно-технічних, ВНЗ, наукових установ державної та комунальної форми власності. А також переможців, призерів, учасників інтелектуальних змагань. Якими будуть стипендії у 2018 році – далі в статті.
Стипендія – 2018. Розміри академічної та соціальної стипендій
Насамперед, варто зазначити, що академічна стипендія – це не лише успішність. Її виплата залежить від середнього балу, отриманого під час іспиту на сесії. У 2017-му за 5 балів виплачували 930 грн, а за 4 – 830 грн. У кого немає трійок, може розраховувати на виплати, відбір відбувається автоматично, так як і знімається.
Щодо соціальної стипендії, то виплата здійснюється учням особливих життєвих ситуацій (з самого дитинства). Це – сироти, особи з інвалідністю, з багатодітних сімей.
Розмір звичайної академстипендії:
- 490 грн/місяць – для учнів професійно-технічних навчальних закладів;
- 980 грн/місяць – для студентів вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації (освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” або “бакалавр”);
- 1300 грн/місяць – для студентів ВНЗ III—IV рівня акредитації, наукових установ (освітньо-кваліфікаційний рівень “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”, окрім студентів за спеціальностями (спеціалізаціями) для яких встановлюються академічні стипендії в підвищеному розмірі;
- 1660 грн/місяць – для студентів ВНЗ III—IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”.
Розмір соціальної стипендії
Виплачується учням проф-тех навчальних закладів, студентам ВНЗ, наукових установ, які є дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування. А також студентам, які на період навчання (18-23) лишилися без батьків:
- учням професійно-технічних НЗ передбачено 1 180 грн/місяць;
- студентам ВНЗ, наукових установ встановлена виплата у розмірі 2360 грн/місяць.
Розмір соцстипендії для тих, хто має право на неї, на підставі нормативно-правових актів (встановлені держпільги і гарантії для окремих категорій, окрім пункту 2:
- 450 грн/місяць – учням професійно-технічних НЗ;
- 890 грн/місяць – студентам ВНЗ I—II рівня акредитації, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень “молодшого спеціаліста” чи “бакалавра”;
- 1180 грн/місяць – студентам ВНЗ III—IV рівня акредитації, наукових установ (бакалавр, спеціаліст або магістр).
Академічна стипендія Президента України:
- 1420 грн/місяць – учням професійно-технічних НЗ;
- 2130 грн/місяць – студентам ВНЗ I—II рівня акредитації (молодший спеціаліст чи бакалавр);
- 2720 грн/місяць – студентам ВНЗ III—IV рівня акредитації, наукових установ (бакалавр, спеціаліст або магістр).
Іменні та академічні стипендії (Кабмін):
- 1180 грн/місяць – учням професійно-технічних НЗ;
- 1900 грн/місяць – студентам ВНЗ I—II рівня акредитації (молодший спеціаліст або бакалавр);
- 2480 грн/місяць – студентам ВНЗ III—IV рівня акредитації, наукових установ, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”.
Президентська стипендія для учасників і призерів міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів:
- 2600 грн/місяць – для учасників;
- 2950 грн/місяць – для призерів.
Президентська стипендія переможцям всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів. А також Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук складає 2600 грн/місяць.
Розмір стипендії Кабміну для переможців Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури — 2360 грн/місяць.
Стипендія ім. Т. Шевченка для учнів середніх загальноосвітніх НЗ — 2720 грн/місяць.
Стипендія ПУ для переможців Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка:
- 1420 грн/місяць – учням середніх загальноосвітніх НЗ;
- 1770 грн/місяць – студентам ВНЗ I—II рівня акредитації, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр”;
- 2600 грн/місяць – студентам ВНЗ III—IV рівня акредитації, наукових установ (бакалавр, спеціаліст або магістр).
Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.