У 2017 році українські стартапи зібрали близько 2 млн доларів на краудфандінгових платформах. Загалом, цей рік став одним із найуспішніших в історії українських стартапів. З початку 2017-го було запущено 35 кампаній на таких популярних світових платформах як Kikstarter та Indiegogo. 83% проектів змогли зібрати необхідні кошти. Станом на серпень цього року – це 1 895 млн доларів. Які ж українські проекти змогли вразити світ – далі.

Українські кампанії, які домоглися фінансування

Найуспішніші кампанії у співвідношенні мети та зібраної суми:

  1. Jollylook. Це – екологічна фотокамера для миттєвих знімків. Проект отримав 377 тисяч доларів. Хоча планувалося 15 тис. дол. Команда із Запоріжжя вирішила відродити традицію 19 сторіччя і створила розкладну картонну камеру. Вона ж має вигляд старовинного фотоапарату та сама по собі зручна у користуванні. Пристрій повністю виготовлений із переробленого паперу та ламінованого картону. Єдина сучасна технологія – змінні картриджи INSTAX Mini від Fujifilm, розраховані на 10 фото. Приблизна ціна такої камери – 1 тисяча гривень. Похожее изображение
  2. Senstone – ґаджет, який дозволяє записувати нотатки. Їх же можна перетворювати в текст. Senstone має вигляд кулона, тому є досить зручним. Розробники проекту – львів’яни. Кажуть, на цьому зупинятися не збираються. Цей стартап зібрав 370 тис. дол. Сам пристрій вже можна придбати. Ціна залежить від варіанту та коливається від $100 до 155. Картинки по запросу senstone
  3. UGEARS Hurdy-Gurdy. Це – унікальні музичні моделі. Кампанії UGEARS вдалося отримати більше 290 тис. дол. і таким чином доповнити колекцію механічних 3D-конструкторів. На створення цієї моделі команду надихнули роботи майстрів Середньовіччя. Картинки по запросу ugears hurdy-gurdy
  4. Розумна клавіатура від Grammarly. Український стартап став першим у Києві, який залучив $110 в рамках публічного раунду. Провідним інвестором став фонд General Catalyst. Цей проект – інтелектуальний онлайн-сервіс перевірки граматики. Його заснували на технологіях штучного інтелекту. Додаток передбачає підвищення якості письмового спілкування. Разом з цим враховує індивідуальний стиль користувача та його цілі. При цьому пропонує виправлення, а текст робить грамотним і правильним. Додаток поки доступний для iPad, iPhone, App Store. Для Android клавіатура на стадії розробки. Засновниками стартапу є Олексій Шевченко, Максим Литвин і Дмитро Лідер. Заснували проект у 2009-му. Першу версію створили в столиці України. На сьогоднішній день кампанія налічує більше 100 працівників. Активних користувачів також побільшало. Нині їх – 6,9 млн. Штаб-квартиру розташували в Сан-Франциско. Свій третій офіс не так давно відкрили в Нью-Йорку.
     
  5. Petcube. Український стартап залучив $10 млн на розробку штучного інтелекту для догляду за тваринами. Ці кошти мають намір використовувати й для втілення нових продуктів у життя, розвитку маркетингу та розширення дистрибуції на світовому ринку. Сам проект – машинне навчання, аби порозумітися з домашніми улюбленцями. Пристрій має вигляд куба. У ньому веб-камера, динаміки, мікрофон та лазерний промінь. Ним можна керувати за допомогою смартфону через інтернет. Ідея українських стартаперів одразу ж отримала “ангельські інвестиції”. А також більше 250 тис. дол. на платформі Kickstarter. У 2014 році Petcube здобув звання найкращого hardware-стартапу Європи. Нині є лідером на міжнародному ринку.
    Картинки по запросу Petcube
  6. Український стартап Go To-U увійшов до десятки кращих на міжнародному конкурсі ClimateLaunchpad. Українці отримали місце в одному з найкрутіших акселераторів з фінансуванням 95 тис. євро для реалізації планів. Проект планує розширювати мережу безкоштовних зарядних станцій для електрокарів. Go To-U через мобільний додаток і хмарний сервіс забезпечує пошук клієнтів на електромобілях. Таким чином можна зарезервувати місце й час зарядки без черг. В Україні понад 100 таких локацій.

    Картинки по запросу Go To-U

  7. TemplateMonster. Проект заснували в Миколаєві у 2002 році. Спочатку це була студія веб-дизайну. Згодом команда прийняла рішення створити макети сайтів для продажу веб-розробникам. TemplateMonster надає своїм клієнтам можливість створювати сайти на основі професійних шаблонів. Сьогодні кампанія входить у трійку світових виробників веб-рішень. Проданих макетів більше 1,5 млн. Щодня сайт відвідують понад 5 млн людей. Офіси знаходяться в Миколаєві, Києві та Львові.

    Картинки по запросу TemplateMonster

    8. IT-компанія Terrasoft – відомий виробник CRM-систем. Програма дозволяє підприємставм організувати роботу з клієнтами, оптимізувати маркетинг, зберігати історію спілкування. Заснували Terrasoft 13 років тому Катерина Костерева та Олександр Попов. Нині їх системи працюють для масштабних корпорацій. Компанія є однією з лідерів свого напрямку на ринку СНД.

    Похожее изображение

    9. DepositPhotos. Цей стартап – сервіс-посередник між продавцями й покупцями якісних фото, векторних зображень, відеороликів. Міжнародний фотобанк заснував Дмитро Сергеєв у 2008-му. У 2011 році дохід компанії складав 6 млн дол. На сьогодні цей проект входить у п’ятірку найбільших фотобанків світу. Ним користуються 192 країни. Попередній проект команди – DepositFiles.

    Картинки по запросу DepositPhotos

    10. Розумні жалюзі від SolarGaps. Український стартап отримав фінансування від Єврокомісії – €50 тисяч. Отримані кошти витратять на сертифікацію продукції в Європі. А також лабораторні дослідження й маркетинг. Також SolarGaps має намір подаватися на другий етап програми Horizon 2020, який передбачає фінансування в розмірі €1,5 млн. Проект виробляє жалюзі, які генерують сонячну енергію.

    Що ж, це не всі українські стартапи, які прагнуть зробити інноваційний прорив. У нашій країні існує сильна система техосвіти, також зростаючий резерв талановитих програмістів. При великому бажанні можна досягти чого завгодно, навіть багатомільйонного фінансування. Якщо дивитися на ці унікальні проекти, то можна задуматися, а чи не стане Україна наступною стартап-нацією?!

    Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Українські стартапи, які зібрали найбільше грошей