Співбесіда – не допит. Але важлива розмова, що може закінчитися зовсім непередбачувано саме для Вас. Згадайте свою першу співбесіду в житті. Ви хвилювалися, часом “несли” нісенітниці? Напевно, що так, адже не знали, як себе вести та відповідати. З більшою кількістю таких розмов Ви вже звісно ведете себе впевненіше й можете передбачити питання. Це все ніяк не інше, як досвід. Що стосується Ваших глибоких роздумів над відповіддями, то в цей момент можете не помітити, як Ваш співрозмовник оцінює Вас за жестами, мімікою тощо. Отож, як правильно відповідати на співбесіді – далі.

Співбесіда – не допит. Потрібні інтерв’юерам відповіді

Кожен інтерв’юер “пускає в хід” традиційні питання, за допомогою яких оцінює Вас і відношення до роботи загалом. Далі – класичні питання та правильні відповіді.

1.Яка робота є Вашою мрією?

Безневинне питання. Проте на перший погляд. Насправді – визначення кар’єрних амбіцій і шляху до досягнення. Ви навряд чи зможете обманути, якщо дана вакансія не є роботою Вашої мрії. Цього робити не потрібно, бо це неетично та й думка про Вас складеться нехорошим чином. У цьому випадку чесність стане в нагоді.

2.Які ваші професійні успіхи чи невдачі?

Це питання працює на оцінку не лише професійних якостей, а й ступені відвертості. Насамперед, рекрутер прагне дізнатись, яким чином Ви розкажете, чого досягли та що при цьому можливо втратили. А також настільки Ви є критичними по відношенню до себе. Насправді, це дуже хороша якість, коли самостійно визнаєш власні помилки та хочеш їх позбутися. Іншими словами, невдача – це не є погано, це досвід, вміння проводити самоаналіз і самоконтроль, бути терплячим до неприємних обставин. Таким чином, роботодавець любить таку рису, як здатність вирішення проблем.

3.Ким Ви будете через 5 років?

Дане питання має схожість із роботою мрії. У такому разі в інтерв’юера є прагнення дізнатись, якими професійними цілями Ви наділені та їх масштабність. І це може навіть не стосуватись тієї вакансії, яку Ви хочете отримати. Найважливіше те, що Ви формулюєте кар’єру та будуєте плани задля її зросту. Таким чином, Ваша чесність, відвертість, наполегливість стануть великим плюсом під час важливої розмови.

4.Співбесіда – не допит.Чому шукаєте нову роботу?

Якщо Ви не є новоспеченим випускником навчального закладу, то скоріше за все Ви почуєте відповідне питання. Причини пошуку нової роботи, звісно, будуть цікаві Вашому роботодавцю. Доведеться обґрунтувати відповідь і говорити про минуле робоче місце.

Тут треба діяти обережно. Уявіть, Ви насуплені і розказуєте про минулу роботу, ніби Вам винесли смертний вирок. А далі продовжуєте говорити про того роботодавця, колектив і їх погане відношення саме до Вас. Що ж цікаво подумає рекрутер? Напевно те, що Ви не вмієте працювати в команді та можливо, що є конфліктною людиною. Таким чином, ніякої негативної оцінки! Кажіть, що Вам, наприклад, стало там тісно, бо Ви хочете досягти значно більшого. Тому й вирішили вийти за рамки, де на новій роботі є можливість розвиватися та удосконалювати свої профнавички.

5.Щось хочете ще розповісти про себе?

На цьому питанні спотикається більшість – 75% кандидатів. Так визнав один досвідчений HR-фахівець. Нічого страшного ж у ньому немає. Це – прекрасна можливість розказати про себе. Може Ви й дійсно щось забули написати в резюме?! Отож, скромності та невпевності – геть! Розповідайте, але обов’язково тримайте все під контролем.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Трудове право.

Співбесіда – не допит: як відповідати на ключові запитання?