Спалювання листя: чому це не можна робити та які штрафи?

Спалювання листя є дуже небезпечним заняттям, шкодить як здоров’ю людей, так і екологічному навколишньому стану в цілому. До того ж, згідно з чинним українським законодавством – це пряме правопорушення. За це передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафних санкцій. Які суми штрафів і чому спалювання листя несе серйозну загрозу для оточуючих – далі.

Спалювання листя. Яка загроза?

Почнемо з того, що відбувається, коли Ви спалюєте листя.

  1. Разом із сухим листям згорають зимуючі корисні комахи, напр., сонечка. Їх здобиччю є попелиці. Коли ж спалити листя, попелиць стане багато.
  2. Це призводить до руйнації ґрунтового покриву.
  3. Якщо умови нормальні, то листя перегниє. Це ж необхідно задля розвитку рослин. А щорічне спалювання призведе до збіднення ґрунту.
  4. Полум’я знищить насіння та коріння трав’янистих рослин, пошкодить нижнім частинам дерев, кущів, їх коріння.
  5. Знищить природну листяну підстилку.
  6. Спалюючи траву, існує загроза, що полум’я перекинеться на інші ділянки. Тим самим, може призвести до пожежі (ліси, житлові будинки тощо).
  7. При спалюванні стерні на полях, де проходять високовольтні лінії електропередач, може статися закорочення ЛЕП. А це тягне за собою руйнівні наслідки.
  8. Дим, туман, може надовго зависнути в повітрі. А утворений смог потрапити в легені та нашкодити здоров’ю людей.

Кожен, у кого запитаєш, скаже, що проти того, щоб як мінімум дихати димом. Однак не кожен знає, як боротися з тими, хто створює таку ситуацію.

Відповідно до статті 5 Конституції України, у кожного є право на боротьбу зі спалюванням листя. Те ж саме стосується і сміття. Щодо останнього, то тут взагалі серйозна загроза для оточуючих. Адже при спалюванні всі токсичні речовини надовго зависають у повітрі.

Коли Ви побачили, що горить суха трава, спробуйте невідкладно загасити полум’я за допомогою підручних засобів. Якщо це неможливо – звертайтесь до пожежних за номером 101.

Спалювання листя. Штрафи

У свою чергу в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА нагадують, коли згоряє одна тонна рослинних залишків у повітря звільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом з ним просочуються пестициди та радіонукліди, які накопичувались рослинами впродовж року. Як правило, з з листям горить і сміття. А це ще більше забруднює повітря.

У столиці спалювання листя є забороненим Правилами благоустрою міста. До того ж, це неабияк може позначитись на людському здоров’ї та призвести навіть до ракових захворювань. Адже коли тліє листя виділяється бензопірен.

Загалом, таких правопорушників притягнуть до адміністративної відповідальності. Суми штрафів – від 340 до 1360 гривень. А посадовим особам і суб’єктам підприємницької діяльності загрожує від 850 гривень до 1700 гривень.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Спалювання листя: чому це не можна робити та які штрафи?