З 1 липня 2018 року в Україні зросте прожитковий мінімум – 1777 грн (раніше 1700 грн) на одну особу на місяць. Відповідно, збільшиться й розмір державної допомоги, в тому числі соціальна допомога на дитину. Загалом, більшість соцвиплат на дітей залежать від прожиткового мінімуму. Про це та про право на отримання соцдопомоги навіть, якщо за кордоном – далі.

Соціальна допомога на дитину. Розмір виплат

З 1 липня такі виплати:

 • 1559 грн (раніше 1492 грн) – для дітей до 6-річного віку;
 • 1944 грн (1860 грн) – для дітей від 6 до 18 років;
 • 1841 грн (1762 грн) – для працездатних осіб;
 • 1435 грн (1373 грн) – для тих, хто втратив працездатність.

Декретні гроші

Допомогу надаватимуть в розмірі 100% середньомісячного доходу жінки на місяць. При цьому не може бути меншою за 25%-ий розмір прож. мінімуму. А з 1 липня має становити не менше 460,25 гривень (раніше 440,50 грн).

При народженні

Тут змін немає – 41280 гривень. Одноразово виплачують 10 320 гривень і щомісячно (3 роки) по 860 гривень.

Одиноким матерям

Така допомога розраховується так: розмір = різниці між 100% прож. мінім. для дитини відповідного віку й середньомісячним сукупним сімейним доходом. Розрахунок на одну людину за попередні півроку. Якщо в сім’ї одинока матір із 6-річною дитиною. При цьому середній дохід у місяць становить 2 500 гривень (на одну особу це 1250 грн), то допомога буде в розмірі 694 грн. Тобто 1944 грн – 1250 грн.

З липня місяця максимальним розміром є:

 • 1559 грн (раніше 1492 грн) – для дітей до 6-річного віку;
 • 1944 грн(1860 грн) – віком від 6 до 18 років;
 • 1841 грн (1762 грн) – для дітей 18-23 років (у разі дистанційного навчання в виші).

Соціальна допомога на дитину. Переїзд до іншої країни без скасування допомоги

Далі за інформацією Першого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БПД) опишемо випадок, що не скасовує права на соцдопомогу навіть в іншій країні.

Адвокати БПД відновили право на отримання соціальної допомоги родині, що переїхала жити до Грузії. У 2014-му до них звернулася столична родина, що взяла під опіку 11-річного хлопчика, що лишився сиротою. Призначили соцдопомогу. У 2016-му через те, що батько довго був у відрядженні сім’я переїхала до нього в Грузію. Про це повідомили Управління праці та соцзахисту населення Києва. Та й те, що так і лишилися громадянами України. У відповідь на це в Управлінні перестали виплачували гроші на дитину. Обґрунтувавши це тим, що обов’язки виплат тепер лежать на іншій державі, тобто Грузії. У Міністерстві соцполітики України сказали те саме. Матір з цими відповідями не погодилась. Таким чином, і прийшла за допомогою до адвоката БПД.

У свою чергу адвокат почала доказувати, що підстави для того, щоб припинити виплати Україною є безпідставними. До того ж, ця ситуація суперечить законодавчим нормам. Тому обов’язок Управління допомагати не припиняється. У цьому випадку – переказ грошей українцям в Грузію.

Позовна заява була обґрунтована не лише українським законодавством, а й міжнародними правовими актами між Україною та Грузією.

В результаті, дитячі виплати відновили. А дії Управління визнали незаконними.

Згідно з пунктом 30 Порядку щодо призначення та виплати держдопомоги сім’ям з дітьми, в подібних ситуаціях виплачувати кошти перестануть, якщо:

 • опікун або піклувальник звільняється від цього обов’язку;
 • дитина до 18-ти років працевлаштувалась чи взяла шлюб;
 • дитину передали батькам;
 • дитина досягла 18 років;
 • неповнолітня особа є повністю цивільно дієздатною в разі, якщо її записала матір або батько.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Отримання дозволу на виїзд дітей за кордон.

Соціальна допомога на дитину: її не скасують при переїзді за кордон?