Собачий укус… На жаль, від цього ніхто не застрахований. Особливо на вулиці. Найголовнішою ж небезпекою є ризик заразитися вірусом сказу. Зважаючи ще й на те, що безпритульних собак багато, а вони не є щепленими. Як допомогти собі відразу після укусу та куди звертатися за допомогою – далі.

Собачий укус. Першочергова допомога

Вважається, що найнебезпечніший укус – це зони обличчя, шиї, голови чи пальці рук, у порівнянні з тілом чи ногами. Це пов’язано з тим, що вірус сказу потрапляє одразу в мозок. А по нервових стовбурах інфекція просочується до головного мозку. Вже за 10 діб можна побачити, як розвивається хвороба. А при укусах тіла чи ніг – 1-3 місяці.

Варто знати, що при неінтенсивній кровотечі краще не відразу її зупиняти. Таким чином, вийде заражена тваринною слюною кров.

Отож далі, як собі допомогти:

  • промити місце укусу (дезинфікуючий розчин: 3% перекису водню, розведене у воді мило). Не можна застосовувати спирт, йод або одеколон;
  • обробити шкіру біля рани (5% розчин йоду);
  • покрити рану спеціальною бактерицидною плівкою чи пластирем.

При укусі собакою необхідно зробити щеплення від сказу. Для цього звернутися до травмпункту чи поліклініки. У свою чергу лікар може запропонувати проходження курсу вакцинації.

Собачий укус. Хто має відповідати?

Саме Центр захисту тварин займається питаннями регулювання чисельності безпритульних тварин і наглядають за ними загалом. Разом з ними, існують служби, що надають ветеринарну допомогу та контролюють ситуацію.

За словами зоозахисників, собаку, що вкусила, обов’язково повинні вилучити з місця проживання на 10 діб. Протягом цього терміну мають за нею спостерігати ветеринари. Адже у випадку смерті чи зникнення тварини потерпілим повинні назначити курс щеплень проти сказу.

Експерти з вакцинації кажуть, що на сьогодні Київщина забезпечена відповідною вакциною європейського виробника. Вона ж використовується в заходах охорони здоров’я. Сам курс (5 щеплень) є безкоштовним. Останнє робиться на 28-ий день.

Коли ж у потерпілої людини сказу не виявили, то проходити курс щеплення не потрібно.

У подібних випадках, наголошують, мешканці можуть зателефонувати на гарячу лінію Київської міської державної адміністрації за номером 1551 та повідомити про інцидент.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Собачий укус: що робити в таких випадках, куди звертатись?