5 копійок і Ваш номер в руках у спамерів! Набридлива реклама, “вигідні” пропозиції, акції тощо ніщо не інше, як останнім часом викликає лише роздратування. Більше того, починаєш задумуватись, звідки у відправників взявся номер. Все просто! Як саме працює механізм розсилок, як його зупинити та які штрафи для таких відправників – у нашій статті.

SMS-спам. Як працюють спамери?

“Продам базу телефонних дзвінків” – оголошення, які з легкістю можна знайти в Інтернеті. При чому недорого – всього за пару копійок чи гривню за один номер. На вибір пропонують базу номерів власників смартфонів; господарів квартир; абонентів Київстар, МТС; клієнтів таксі, страхових компаній, банків, автосалонів, фітнес клубів, салонів краси, навіть VIP персон. Список нескінченний та й особи, що таким займаються ставлять різну ціну. Загалом, звичайна база з фільтром по мобільному оператору в середньому вартує 4-5 коп за контакт. Якщо ж це клієнти таксі чи фінустанов – 10 копійок. А в базі може бути від 10 тисяч людей і до 400 тис. “Зливати” клієнтську базу можуть і самі співробітники компанії, недобросовісні підрядники чи організатори масових заходів.

Інший варіант – номери потрапили до бази через термінали поповнення рахунку. Ми поповнили рахунок, дали згоду на використання персональних даних. Тим самим і продали свій номер спамерам.

Існує ще один спосіб, яким користуються IT-фахівці – це парсинг. Вони створюють бота, що прочісує сайти оголошень і інші місця з контактною інформацією, автоматично збираючи номери до потрібної бази.

Які штрафи?

У Верховній Раді планують посилити відповідальність за розсилку спаму чи небажаної реклами. Відповідно до законопроекту №8186 «Про внесення змін…. щодо протидії спаму”, абонентів телекомунікаційних послуг почнуть захищати від непотрібної та надокучливої інформації.

За розсилку без згоди – від 500 до 1000 НМДГ. Це – від 842 000 до 1 762 000 гривен за кожне СМС-повідомлення, що прийшло на Вайбер.

SMS проходить через оператора. Він же повинен його блокувати. Також це може здійснюватись за допомогою спецканалів. У такому разі цим займаються правоохоронці, а це вже стаття в Кримінальному кодексі.

Адміністративна відповідальність і штрафи для недобросовісних операторів від 30 до 40 НМДГ (510-680 грн). При повторному порушенні доведеться сплатити від 50 до 100 НМДГ (850-1700 грн).

Ми можемо, як ігнорувати такі повідомлення, так і спробувати боротися. Проте як?

Куди звертатись за допомогою у боротьбі зі спамерами?

У разі претензії щодо змісту смс, слід звернутись до Держспоживінспекції України (порушення законів про рекламу). Разом з тим, до Держслужби з питань захисту персональних даних.

Наступним кроком може стати дзвінок до Вашого оператора. Варто попросити його відключити всі рекламні розсилки.

Чорний список – налаштовані додатки у телефоні. Проте цей спосіб не дуже дієвий.

Не завадить і скарга до регулятора ринку телекомунікаційних послуг – НКРЗІ. Слід написати чи подати заяву в електронному вигляді щодо порушення своїх прав, як споживача відповідних послуг.

SMS-спамери скрізь і всюди. Навряд чи вийде їх зупинити. Тому варто спробувати заздалегідь себе убезпечити від непотрібних розсилок. Для початку – уважно читати, що підписуєш. Також не роздавати свій номер на всі сторони. Та головне – намагайтеся не переходити за надісланими посиланнями!

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

SMS-спам: звідки у спамерів Ваш номер і як їх зупинити?
Tagged on: