Сміттєва катастрофа: хто відповідатиме за безпеку мешканців?

Сміттєзвалище на Пирогівському шляху тліє! Сміттєва катастрофа, поряд якої живуть люди і щодня вдихають забруднене повітря. Наскільки загрозливою є ситуація та хто має відповідати за безпеку місцевого населення, що проживає поруч – далі в статті.

Сміттєва катастрофа. Які її масштаби?

Полігон № 6 – сміттєзвалище будівельних відходів, що знаходиться на вулиці Пирогівський шлях, вже “наступає” на житлові будинки. А також на Національний музей народної архітектури та побуту, Голосіїївський парк. За словами місцевих жителів, через постійні загорання відходів повітря завжди є забрудненим:

Зливи розмивають нашарованість ґрунту і тим самим відбувається випаровування шкідливих речовин. Разом з тим, весь інфільтрат потрапляє до річки Дніпро. Постійне тління, жахливий сморід. А сміттєзвалищу вже 30 років, уявляєте, як багато там відходів?

Наскільки критична ситуація?

Знімальна група вирішила перевірити, чи це дійсно, як кажуть люди, сміттєва катастрофа.

За декілька хвилин перебування нарахували близько десяти вантажівок, які безупинно звозили будівельне сміття та вивантажували його на різні ділянки полігону. Нині габарити сміттєзвалища наближаються до розмірів декількох багатоповерхівок. Далі попросили надати коментарі керівників “Київспецтрансу”, якому належить 6-ий полігон. На відповідь поки чекають.

Сміттєва катастрофа на порозі. Україна вже задихається від відходів

Наша гарна та квітуча країна перетворилася на справжнє сміттєзвалище. Щодня ми кудись поспішаємо й не завжди помічаємо, що коїться за межами міст. Проте місцеві жителі селищ і сіл добре знають про полігони, які буквально поряд із їхніми будинками.

На сьогодні сміттям завалено від 4 до 7% території України. Це можна порівняти з площею Нідерландів або Данії. У нашій державі майже 6 тисяч лише офіційних звалищ, нелегальних – у 5 разів більше.

Як підрахували в українській Державній службі статистики, на нашій території 12,5 млрд тонн побутового та промислового сміття. При цьому 40% несортованих відходів, які, на думку екологів, переробити можна.

Проблема сміття є суттєвою, особливо про неї заговорили після «львівської сміттєвої кризи». Тоді на Грибовицькому полігоні, що на Львівщині, виросла вежа з відходів. Розміри сягнули багатоповерхового будинку, сталася пожежа, декілька людей загинуло. Після цього випадку за рішенням суду було заборонено владним структурам використовувати цей смітник. За численними заявами лише в середині липня 2017-го місто очистили від сміття.

Починаючи з 1 січня 2018 року по всій території України повинні були зайнятись сортуванням відходів. Передбачали в дворах і конвеєри. Проте реалізувати так і не змогли.

Виходячи з цього, планували, що із таким сортуванням сміттєпереробні заводи почнуть отримувати сировину. Тим самим, нормально заробляти. Проте плани лишилися на паперах, хоча закон прийняли ще 5 років тому.

Сміттєвий бізнес

Утилізація сміття – гостра проблема в Україні та бере початок ще з СРСР. Тоді ж єдиним методом було так зване ховання відходів. Що стосується початку часів Незалежності, то сміттєве питання було кримінальним. Експерти вважають, що такий бізнес на території нашої країни процвітає на 90%, при чому в тіні. Звалища ж застосовують для своїх нелегальних цілей.

Аби вирішити проблему, українська влада прийняла Нацстратегію управління відходами. Відповідно до неї, до 2030 року Україна має позбутись далеко не один млрд тонн сміття. Стратегія є, грошей немає. На цю справу необхідні майже 6 млрд грн. На сьогодні працює на повну силу лише 1 сміттєспалювальний завод. Він має назву «Енергія», а знаходиться під Києвом. Завантаженість 100-ва, проте відходів дуже багато…

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

 

 

 

Сміттєва катастрофа: хто відповідатиме за безпеку мешканців?