3 жовтня Уряд прийняв постанову Кабміну, яку розробило Міністерство соцполітики. Це – “Деякі питання вдосконалення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, враховуючи і ті, що можуть загрожувати життю та здоров’ю дитини”. Далі в статті – система захисту дітей і її вдосконалення.

Система захисту дітей. Що передбачено?

Прес-служба Міністерства соціальної політики України повідомила наступне:

забезпечення своєчасного реагування на ситуації, що загрожують життю і здоров’ю дітей. Запобігання таких ситуацій багато в чому залежить від належного виконання посадовими особами своїх обов’язків з охорони дитинства. Також від того, яким чином налагоджена взаємодія між структурами, органами і установами. При цьому їхня діяльність пов’язана з питаннями соцзахисту дітей, надання їм медичних, соціальних, освітніх та інших послуг.

У постанові Кабміну спрямована увага на забезпеченні реалізації комплексних заходів стосовно захисту прав та інтересів дітей. Це стосується тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах. Також передбачено змінити підходи щодо їх виявлення. Разом з тим вести облік та організовувати допомогу. Крім того, забезпечувати найкращі інтереси дітей.

Система захисту дітей. Обов’язкова оцінка

Відповідно до цієї постанови, ввели обов’язкову оцінку на рахунок безпеки дитини. Тобто виявлятимуть наступні фактори, коли дитину:

  • не забезпечують необхідним доглядом, харчуванням, лікуванням;
  • залишають до 7-річного віку чи в безпорадному стані (хвора, дитина з інвалідністю тощо) у приміщенні, громадському чи іншому місці без нагляду старших осіб;
  • залишають у віці до 10 років самих на вулиці на більш ніж 30 хвилин. При цьому діти вдягнені не по погоді;
  • залишили з особами, що знаходяться в алкогольному стані чи ж під дією психоактивних речовин, коли виражені психічні розлади;
  • обставини стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, військових дій, збройних конфліктів тощо.

7-річний ценз є обов’язковим для проведення оцінки безпеки дитини, аби попередити загрозу життю чи здоров’ю. При цьому обумовлений досягненням ним старшого дошкільного віку. 10 річний ценз слугує визначенням відсутності відповідності сезону одягу чи ж дотримання відповідного віку дитини температурного режиму. Це як імовірна загроза життю та здоров’ю. За Сімейним кодексом України діти зазначеного віку мають право бути учасниками, коли питання стосується вирішення певних сімейних спорів. Останнє, звісно, якщо це має відношення до їхнього життя.

Визначені й загальні та окремі обов’язки, що покладаються на різні органи та структури. Зокрема виявлення, інформування та організація надання допомоги дітям, які в складних життєвих обставинах. Наприклад, постраждалі від жорстокого поводження).

Крім того, говорять і про негайне відбирання дітей у батьків або тих, хто їх замінює. Підставою цьому є оцінка рівня безпеки.

Як висновок, якщо положення нормативно-правового акта реалізують, то це безсумнівно посприяє у формуванні безпечного середовища для дітей. Для їх зростання та розвитку.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Сімейне право.

Система захисту дітей: яким чином її удосконалили?