Президентом України Петром Порошенком був підписаний закон №6490. Він легалізує сімейні фермерські господарства. За документом фермери отримали статус фізичної особи-підприємця, тобто ФОП. Відповідно до цього, передбачені суттєві зміни, що стосуються Податкового кодексу й окремих законодавчих актів. Чи є це вигідним для самих фермерів? Про це – далі в статті.

Сімейні фермерські господарства. Плюси Закону

З’явилася можливість для дрібних виробників працювати як фізособи-підприємці. При цьому не маючи статусу юридичної особи. Разом з тим, фермери можуть розраховувати на допомогу від держави, так само, як і інші сільгоспвиробники.

За словами експертів, у фермерів хороша можливість продавати власну продукцію на законному рівні. Тим самим отримати соціальний захист із правом на пенсію.

Крім того, з’явилося таке зобов’язання, як сплата податків. Адже тепер фермери – платники єдиного податку четвертої групи. До того ж, законом передбачена державна допомога по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування. Це – від 10% до 90% мінімальної суми. Здійснюватиметься за допомогою механізму доплати та на користь застрахованих осіб. Тобто членів сімейних фермерських господарств.

З реалізацією закону будуть діяти умови для того, щоб почати сімейні фермерські господарства. А також детінізувати підприємницьку діяльність в аграрній сфері. Це ж добре вплине на зростання надходжень до місцевих бюджетів від сплати податків і створення нових робочих місць у селі.

Основна суть закону – введення малих виробників у правове поле. Таким чином, з легалізацією прийдуть усі права.

Зазначають, що ті, хто вже має юридичний статус, можуть працювати спокійно. А от маловиробники (в наявності від 1 до 5 га), з труднощами стикнутись можуть. Насамперед, це стосується повноцінної реєстрації.

Отже, будучи в правовому полі – можливість не лише почати чи розширити сімейне фермерське господарство, а й отримати допомогу з боку держави. Принаймні так кажуть у Раді.

Перелік родичів, які можуть бути членами фермерського господарства, визначає стаття 3 Сімейного кодексу. Відповідно до неї, сім’ю складають особи, які спільно проживають і пов’язані спільним побутом. При цьому мають взаємні права та обов’язки. Проте з іншого боку, права члена сім’ї має й одинока людина. Таким чином, що сімейне фермерське господарство може створити одна особа.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація СПД ФО.

 

Сімейні фермерські господарства: фермери стануть підприємцями?