У Верховній Раді відбулося друге читання законопроекту № 7277 щодо посилення відповідальності неплатників аліментів. Рішення підтримали 294 народних обранців. Самі ж автори впевнені, що лише досконале чинне законодавство змусить недобросовісних батьків відповідати за свої дії, а ухилитися тепер від прямих обов’язків їм ніхто не дозволить. У нашій статті – про що йдеться в законопроекті, яке покарання чекає на ухилянтів.
Стягнення аліментів. Яке покарання чекає неплатників?
За статистикою, у Державній виконавчій службі знаходиться 539 тис. документів про стягнення аліментів (станом на 1 вересня 2017-го). Близько 92 тисяч – боржники, які не сплачували понад 3 місяці. Тепер завдяки новому законопроекту з’явилися нові способи боротьби з ухилянтами, де покарання чекає на тих, хто не сплачував понад півроку.
Отже, це – тимчасове обмеження права керувати транспортом, тобто на півроку. Також на той самий період заборонено користуватися вогнепальною мисливською та пневматичною зброєю. Разом з тим, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, які споряджені гумовими чи аналогічними метальними снарядами несмертельної дії. До того ж, не дозволяється полювати, допоки є заборгованість.
Кого покарання може оминути?
Заборонити боржникові керувати транспортом не можна, якщо:
- транспортний засіб для неплатника є способом заробляння грошей;
- неплатник використовує авто, як засіб пересування (є людиною з інвалідністю);
- в утримуванні знаходиться особа, яка є інвалідом I, II груп або ж дитина з обмеженими можливостями.
На боржника, який не сплачує аліментів понад півроку, може чекати таке покарання, як обмеження права виїздити за кордон. Відповідне право відновиться, коли неплатник виплатить борг у повному обсязі.
Соціальні роботи – адміністративне стягнення
Відповідно до законопроекту, передбачений новий вид адмінстягнення – це соціальні роботи. Ухилянт повинен відпрацьовувати у вільний час від роботи чи навчання. Які саме завдання – визначать органи місцевого самоврядування.
Загалом, соцроботи призначають районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суди (судді). Строк – від 120 до 240 годин. В день на роботу не більше 8 годин. Що стосується неповнолітніх – 2 годин на день. Зароблені гроші перераховуються заявнику, тому, з ким проживає дитина.
Якщо неплатник ухилятиметься від виконання соцробіт, то за рішенням суду може відбутися заміна на адміністративний арешт. 24 години арешту = 15 годинам невідбутих соціальних робіт (не більше 15 діб).
До соціальних робіт НЕ залучатимуть інвалідів I, II груп, вагітних жінок, жінок старших за 55 і чоловіків, яким більше 60 років.
У разі несплати аліментів понад 6 місяців, питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі країни на термін більше 30 днів, вирішує той, з ким проживає дитина (за судовим рішенням).
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення аліментів.