Якщо ви стоїте на порозі відкриття своєї справи і не знаєте поки, чим саме хочете зайнятися, то обирайте найближчу для вас сферу. Те, що ви давно знаєте, чим цікавитесь. І головне – обирайте просування того, що ви самі б придбали. Особисті зацікавлення мають стати пріоритетом, адже якщо вам цікава справа, то однодумців буде знайти легше. Порозмовляйте про свої бізнес-ідеї з друзями, шукайте групу за інтересами, які теж надихнуться почутим. Переконайтеся, що це справді цікаво і потрібно споживачам.

Дослідники часто вказують на найпопулярніші ніші бізнесу, де навіть початківець зможе реалізувати свої ідеї. Звісно, цей список постійно доповнюється, змінюється, щось стає актуальним, а щось – застарілим.

Є бізнес-ідеї, які тримаються на піку популярності дуже короткий термін, а є ті, що зможуть знайти свого клієнта завжди.

Отже, топ-3 ідеї малого бізнесу:

Інтернет-магазин

Інтернет – чудовий ринок збуту товарів, мільйони користувачів щодня можуть проглядати сторінки і купувати потрібні речі. Звісно існують певні ризики, але до покупок в інтернеті більшість людей ставиться позитивно. Це також зручно і не потребує багато зусиль та часу. А в умовах сучасного світу, де панує поспіх, дедлайни, життя на ходу – інтернет-магазин є чудовою альтернативою супермаркетам і крамницям. Зараз люди купують онлайн навіть їжу.

Важливо подумати про категорії товарів. Хай їх буде небагато, хай це буде якийсь вузький напрям, не треба розпорошувати увагу і намагатися продати все. Вивчіть ринок інтернет-товарів, може є така ніша, яку ще можна зайняти, де менше конкуренції, де є простір для творчого розвитку.

Соціально-орієнтовані проекти

Обираєте одну соціальну групу і створюєте свій бізнес. Наприклад, коворкінг для студентів із творчим простором. Або ж центр творчості для дітей з цікавими заняттями і квест-кімнатами. Головне тут – орієнтуватися на особливу групу людей, дослідити їхні інтереси, побажання, потреби. Тут також не варто намагатися охопити якомога білу аудиторію – почніть з малого. Якщо вашою ідеєю зацікавляться, наприклад, студенти, то невдовзі до коворкінгу прийдуть ще й інші люди: працівники офісів чи школярі.

Складність полягає тільки у тому, щоб набрати відповідну команду професіоналів, знайти людей, що поділятимуть ваше бажання створити потрібний і цікавий проект.

Освітні курси

Оскільки в нашому інформаційному суспільстві постійно змінюються запити і тенденції, оновлення набутих навичок та знань завжди буде актуальним. Сучасна людина не може стояти на місці, освіта стає основним її пріоритетом.

Тому зараз набирають популярності освітні курси з різних спеціальностей. Такі заняття допомагають людям здобути нові знання, щоб іти в ногу з часом і завжди бути затребуваним спеціалістом.

Головне знайти викладачів таких курсів, що зможуть надавати потрібні знання, бути мобільними, володіти новітніми методами викладання і креативним підходом до учнів.

 

Якщо ви таки наважилися створити свою справу, то знайте, що прийдеться вкласти у неї багато часу і зусиль. Багато завдань треба буде робити самостійно, шукати шляхи розвитку бізнесу та інвесторів. Залучати нові бізнес-ідеї, постійно розвиватися і рости. А грамотно оформити нову компанію допоможуть спеціалісти проекту «Ваш юрист».

Шукаємо свою нішу в малому бізнесі. Популярні бізнес-ідеї