Питання регулювання охоронних послуг, як виду діяльності, набирає актуальності.

Закон України «Про охоронну діяльність» регулює даний вид у правовій площині.

Охоронна діяльність – це надання послуг, що пов’язані із охороною власності та захистом осіб.

Дана діяльність входить до списку тих діяльностей, що не можуть діяти без відповідної ліцензії. Ліцензію на охоронну діяльність видають органи МВС.

Як і стандартна процедура ліцензування, отримання ліцензії на охоронну діяльність передбачає подання заяви з відповідними супровідними документами. До них належать ті, що містять відомості про рівень освіти та кваліфікації працівників, відповідність умовам законодавства.

Рішення про надання ліцензії приймають за десять днів. Орган ліцензування може так само відмовити у видачі ліцензії.

Дуже частими стають випадки відмов. Чому так стається? Давайте розбиратися разом.

Перша причина спільна для багатьох процесів ліцензування із різних сфер. Це недостовірні факти у документах та невідповідність таких документів нормам законодавства.

Крім відмов, є загроза визнання ліцензії недійсною. Це також стається із кількох причин. Наприклад, коли заявник не оплатить ліцензію чи не забере її за тридцять днів.

А визнання ліцензії недійсною веде за собою заборону провадження діяльності аж до моменту оформлення нової ліцензії.

Ліцензійні умови стосуються різних аспектів діяльності. Перш за все, є ряд вимог до персоналу: це мають бути люди без судимості, без психологічних проблем та залежностей (алкоголізм, наркоманія). Спецодяг таких осіб повинен містити відповідну емблему охоронної організації. Ще одним важливим зауваженням є те, що особа не має права працювати у такій компанії без трудового договору.

Іншим аспектом є методи та технічні засоби, що використовуються. До них належить радіозв’язок, транспорт, службові собаки. Закупівля та використання таких засобів має своє правове регулювання та особливості. Наприклад, щодо службових собак, їх можна використовувати лише за потреби і суворо заборонено використовувати у громадських місцях, до того ж має бути забезпечений супровід – провідник.

Обов’язки охоронних організацій, а також їхнє виконання не може суперечити роботі органів державної влади чи правоохоронних органів.

Кожен замовник, що виявляє бажання скористатися послугами такої компанії, повинен укласти з нею договір.

Ще однією особливістю охоронної діяльності є те, що її працівники не повинні розголошувати подану їм інформацію чи отриману під час роботи.

Як бачимо, охоронна діяльність – це досить відповідальна справа. Вона має багато нюансів та особливостей, саме тому ліцензування такої діяльності потребує неабиякої уваги та знання правового регулювання даного виду діяльності. Варто звернутися до фахівців, щоб даний процес пройшов так, як вам треба. Дізнайтесь про усі процедури та потрібні документи, щоб бути готовими до різних варіантів розгортання подій. Проект «Ваш юрист» пропонує свої юридичні послуги, що дозволять отримати ліцензію на охоронну діяльність швидко, якісно та професійно.

Що таке охоронна діяльність і чи ліцензується вона?