Бути боржником ніхто не хоче. А чи хтось хоче платити космічні суми за житлово-комунальні послуги? В Україні внаслідок різкого зростання збільшилося й число боржників. Якщо об’єктивно, то багато хто не може оплачувати комуналку, дехто – не хоче. Таке відношення пояснити не важко, адже якість з надання послуг кращою не стає, в деяких випадках й зовсім їх немає. Далеко ходити не треба – відсутність гарячої води на період літа й дотепер. Виходячи з цього, з’являється багато питань, наприклад, куди йдуть гроші. Як діяти тим, хто вже значно заборгував – далі.

Борг. Що робити?

Перше, що потрібно зробити – це заключити договір (реструктуризація заборгованості). Оцінити фінансові можливості й попросити розстрочку, яку Ви реально зможете виплатити за певний період. Якщо Ваш дохід нестабільний або ж постачальник не бажає укладати з Вами договору – борг можна сплатити самостійно та на свій розсуд вирішити, як погасити його протягом 1-2 років.

Краще не доводьте справу до суду. Самі розумієте, що це не зовсім дешево, а окрім суми заборгованості доведеться сплатити 3 % річних, витрати інфляції. Разом з тим, ще й за судовий збір та витратитись на адвоката. За умови укладеного договору можуть нарахувати пеню. А після судового рішення – авансовий внесок у виконавчу службу. З боржника – виконавчий збір. У цьому випадку сума боргу зросте й сягатиме від 30 до 100%. У гіршому випадку – примусове погашення може понести за собою втрату рухомого майна чи квартири.

Коли на Вас подали в суд

Що ж, захищайтеся! Для початку можна спробувати перерахувати нараховані суми, тарифи ж перевірити, застосувати строки позовної давності, звернутися за професійною юридичною допомогою. Якщо рішення приймається без Вашої присутності (отримали судовий наказ), Ви можете подати заяву з проханням скасувати його. Це необхідно зробити протягом 10 днів.

Все-таки найкращим варіантом буде, якщо Ви заручитесь правовою допомогою з боку адвоката.

Немає послуг – немає обов’язків

Послуги Вам дійсно не надавалися? Переконайтеся, чи за опалення чи гарячу воду платити й правда не потрібно. Якщо Ви не маєте договору з постачальником комунальних послуг – у суді доведеться доводити факт надання послуг, свої права. Розрахунок заборгованості таким доказом бути не може.

Як висновок, квитанції про сплату комунальних послуг нікуди не дінуться, як би ми того не хотіли. Аби не допускати проблем, пов’язаних із судом – за послуги потрібно платити. Однак, якщо подивитися на досвід європейців – можна дещо заощадити. Як варіант, використовувати спецприлади для автоматичного вкл і викл побутової техніки (напр. бойлер, який працюватиме лише ввечері й зранку). Іншим моментом може бути – скорочення житлової площі. Це означає, що непотрібних кв. м. можна позбутися й за них більше не платити. Європейці не включають електричне опалення, поки не прийдуть морози. Що ж можливо й нам так робити?! В будь-якому випадку – справа за Вами.

Інформацію про консультування з питань Захисту боржників, Ви можете отримати на сайті.

Що робити, коли “висить” борг за комуналку
Tagged on: