Щеплення та міфи – питання, яке завжди є актуальним для батьків. З одного боку, бояться, щоб не нашкодити здоров’ю та життю. З іншого – убезпечити дитину від інфекційних захворювань. Але як перевірити умови, в яких зберігають вакцину? Про це далі в статті.

Щеплення та міфи. Перевірка умов зберігання вакцини

Частина батьків і досі не наважилася на щеплення для своєї дитини. Бо бояться за наслідки. Проте з часом, коли малюк почав частенько хворіти, усвідомили, що вакцинація потрібна. Як бути тим батькам, у яких картка щеплень порожня?

За словами лікарів, у разі недотримання календаря щеплень від народження і досягнутого 3-річного віку тягнути з вакцинацією далі не можна. Це пов’язують, насамперед, зі збільшеною кількістю контактів. Це – рукостискання, обмін іграшками, предметами побуту, сумісні ігри. А через те, що в дитини немає захисту, тобто щеплень, можна наразитись на небезпеку.

Існує чіткий державний календар і індивідуальний (складає педіатр). Особливої різниці немає, лише терміни, за якими слід дотримуватись мінімальних інтервалів між вакцинами. Мінімальним вважається 1 місяць, стосовно ре-вакцинації – 6 місяців.

Коли ж дитині робили перші щеплення у пологовому, то вакцинацію слід продовжувати. Медики кажуть, імунна система все пам’ятає, всі антигени.

Щеплення та міфи. Коли є протипоказання?

Легкий нежить, червоне горло та навіть невисока температура не є протипоказаннями. Про це свідчать європейські та американські протоколи. Про це говорять і наші, українські лікарі.

Не можна робити у разі таких захворювань, як: вроджений імунодефіцит, ВІЛ-інфекція, гострі хронічні захворювання (епілепсія, онкологія, алергія на компоненти вакцини).

В Україні недовіра до вакцин є високою! Бо, в першу чергу, батьки не знають, як вони потрапляють і як зберігаються.

Щеплення та міфи. Умови зберігання

Вакцину доправляють літаками. З аеропорту її перевозять на склад за допомогою автомобілей, які мають автоматичні холодові установки. У випадках, коли підвищується температура чи коли авто зупиняється все продовжує охолоджувати належним чином. У водія завжди перед очима показники.

Загалом, вакцину доправляють у термобоксах на склади, де температура зберігання +2-8 градусів. Подивитись на стан вакцини може кожен із батьків, просто у кабінеті щеплень. На сьогодні на всіх вакцинах, які були закуплені за рахунок держави є холодовий індикатор. Це спеціальна наліпка на флаконі, що має вигляд білого квадратика на фоні бузкового кола. Коли ж світлий квадрат стає темнішим і починає зливатися з бузковим колом, то це означає порушені умови зберігання при неправильному температурному режимі.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Щеплення та міфи: як батьки можуть перевірити вакцину?
Tagged on: