Для того, щоб оформити шлюб з іноземцем на території України, потрібно мати підтвердження того, що дана особа перебуває тут на законних підставах. Оформлення такого шлюбу дасть можливість громадянину іншої країни отримати посвідку на тимчасове перебування в Україні. А через два роки – на постійне місце проживання.

Якщо ви вирішили взяти шлюб з іноземцем, то варто уважно збирати потрібні документи. До них належить паспорт громадянина іншої держави із позначкою про дійсну візу, довідка про те, що особа, яка хоче взяти шлюб, не перебуває у іншому шлюбі закордоном. Важливим тут є переклад документів українською.

Проте після реєстрації шлюбу треба продовжити оформлення документів. Іноземець повинен звернутися по тимчасову посвідку, для цього потрібно оформити нову візу, де метою перебування в Україні має бути вказано – возз’єднання із сім’єю. Важливим аспектом тут є спільна прописка молодої сім’ї. Адже без неї потрібно буде доводити, що шлюб не є фіктивним.

Варто звернути увагу і на деякі особливості укладання такого шлюбу. Якщо церемонія реєстрації відбувається за межами України, то такий шлюб буде дійсним і тут. Але значення мають і закони тієї країни, де пара бере шлюб. Наприклад, особливості зміни віросповідання чи ускладнена процедура розірвання шлюбу. Є країни, де жінка взагалі не має права подавати заяву на розлучення.

Свідоцтво про шлюб, отримане закордоном має юридичну силу і в Україні, але потребує українського перекладу.

У деяких областях нашої держави діє процедура співбесіди із іноземцем, що хоче одружитися з українкою. Це проводиться для того, щоб зменшити кількість фіктивних шлюбів.

Прискорити процес реєстрації шлюбу також можна, наприклад, у випадку, коли дружина вагітна.

Для проживання на території України, треба отримати відповідний дозвіл. Для цього потрібно пройти процедуру, що регулюється  Законом України «Про імміграцію». Є спеціальні категорії іммігрантів: спеціалісти із високою кваліфікацією, визначні діячі культури чи науки, родичі громадян України (рідні брати чи сестри, дідусь або бабуся, онуки), батьки іммігранта та його діти, особи, що пройшли службу в Збройних Силах України більше трьох років. Категорія іноземців підпадає ще під таку умову – перебування у шлюбі з громадянином України більше двох років. Вже зазначалося, що особи, які хочуть зареєструвати шлюб із українкою чи українцем, мають пройти перевірку законних підстав перебування у нашій державі.

Документи для того, щоб отримати відповідний дозвіл такі: копія паспорта заявника, документ, де вказана адреса проживання особи, медична довідка, квитанція про сплату збору. Термін розгляду такої заяви іноземця – рік, обчислюється такий термін з дня подання заяви.

Якщо така особа проживає закордоном, але отримала дозвіл на імміграцію, то для неї оформляється довгострокова віза. Коли іноземець прибуде в Україну, то отримає посвідку. Вона засвідчуватиме постійне проживання такої особи у межах України.

Отже, оформлення шлюбу із іноземцем регулюється Законом України і має свої нюанси. Варто уважно ставитися до збору документів та їхнього перекладу.

Щастя без кордонів. Шлюб з іноземцем і право на імміграцію