На сьогодні в Україні все більше автошахраїв, які з легкістю виманюють гроші в наївних автопродавців. Шахраї-перекупники телефонують потенційним жертвам, заманюють і тим самим навішують додаткові платежі. Аферисти тут як тут, щойно з’являється оголошення на сайті про продаж машини. Найбільший ризик для продавців ходових моделей авто, тобто тих, що найлегше продати. Це – Volkswagen, Skoda, Audi, власники японських і корейських брендів.

Шахраї-перекупники. Які методи розводу на авто?

Зменшена ціна

Основним завданням автомайданчиків є роздобуття машини, щоб поставити собі на на стоянку. Чим більша кількість авто, тим зростає шанс продажу. До того ж, великий асортимент завжди цікавить покупця.

У свою чергу, так звані перекупники примудряються вмовити поставити авто на комісійний майданчик. ПРи цьому обіцяють, що прийде щедра кількість покупців. А з потенційною жертвою підписують договір. У документі зазначають базову оплату послуг, а також додаткові платні послуги (підбирають клієнта, за стоянку, огляд машини на СТО, за мийку й т.д.). Як результат – кругленька сума.

Основним же заробітком для автошахраїв є оплата за зберігання транспорту на їхній стоянці. У договорі вказують, що незалежно від того, чи продалось авто, за стоянку доведеться платити.

І тут на крючок потрапляють ті, хто прагне якнайшвидше продати авто. Тому й ведуться на так зване зекономлення часу й відвалюють гроші.

Це законно й правильно, коли власникові доводиться компенсовувати витрати на перевірку техстану авто і мийку. Проте тоді, коли домовленість була перед тим, як власник поставив авто на майданчик.

Аби ж не виникало неприємних ситуацій і власник не влетів на шалені гроші, слід уважно читати те, що підписуєш. Зазвичай у документі передбачені всі виплати разом із компенсаціями.

Що робити, коли не віддають авто?

Нерідко ті майданчики, що вклались у рекламу авто чи витратили додаткові гроші на його передпродажний стан (хімчистку, ремонт) не хочуть віддавати машину господареві. Це можна пояснити просто – небажання втратити постійний заробіток. У цьому разі необхідно викликати поліцейських, тим самим заявити щодо неправомірного утримання транспорту. Проте на практиці зустрічається різне.

Не так давно на одному столичному майданчику стався інцидент – дорогий суперкар Ferrari 599 GTB не хотіли віддавати власникові. Та настільки, що встигли продати авто підставному за анульованою довіреністю. А після ініціювання законності через судові процеси – ще раз перепродати машину за допомогою аукціону СЕТАМ, аби запобігти віндикації. Внаслідок цьому, Ferrari без дозволу власника пішло з молотка за майже 2 млн грн. Державі від продажу пішли 247 тисяч гривень. Щодо довірливого власника, то з’явилась необхідність для подання нового позову.

Шахраї-перекупники. Як не натрапити на аферу?

У разі, коли власник все-таки вирішив звернутись до посередників, потрібно перестрахуватись. Найкращий варіант – офіційний автосалон чи мережа автомобільних центрів. Обов’язково слід випитати детальні умови договору та перед тим, як його укладати. Коли ж продавець сумлінний, то не вимагатиме від власника сплати додаткових послуг, окрім за зняття з обліку в Сервісному центрі.

Загалом, в Києві є 20-30 комісійних майданчиків. Хто із них шахраї – складно сказати. Певно, що з’ясувати можуть правоохоронці. Коли ж авто беруть на комісію, то посередник візьме $ 300-500 за послугу. А якщо машину не продадуть за певний проміжок часу, то власник повинен заплатити за те, що машина зберігається на майданчику, діагностується. миється. Це коштуватиме пару тисяч гривень.

Отже, щоб не натрапити на аферистів, необхідно завжди дотримуватись таких простих правил, як: підписання договору, уважного прочитання документу. Бо “чесним словом” намагаються брати саме шахраї.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Шахраї-перекупники: як виманюють гроші у наївних продавців авто?