Як правильно давати у борг та чому повернення боргів за розпискою може бути ускладненим? Адже розписка здається досить надійним способом захистити своє майно. Навіть якщо боржник не віддає обіцяні кошти у вказаний термін, на нього все ще лишаються важелі впливу. То як повернути борг? Відповіді далі.

Якщо ви опинилися у ситуації, коли вам не повертають обіцяні кошти, то спочатку варто надіслати боржнику претензію. Вказати у ній не тільки суму заборгованості, а й ті негативні наслідки, що очікують на нього у разі несплати.

До них належать і стягнення індексу інфляції, і відсотки річних. А у тому випадку, коли боржник все ж відмовиться платити терміном до тридцяти днів, то з нього стягнуться також судові витрати, адже справа перейде до суду.

Проте на практиці все складніше. До прикладу, дані розписки можуть не збігатися із реальними даними. Або ж боржник відмовляється від того факту, що підписував її. У такому випадку довірте свою справу професіоналам – юристам. Так ви зможете вирішити проблему швидко і ефективно. Проект «Ваш юрист» зможе надати вам правову допомогу і буде супроводжувати вас на кожному етапі процедури стягнення боргів. Про такі етапи – далі.

Крім подачі відповідної позовної заяви, слід звернутися також із заявою про накладення арешту на майно боржника. Така заява має бути конкретною і містити вказівку на окремі предмети – те майно, що підлягає арешту. Але це не так просто. Майно має бути зареєстроване і щоб перевірити його наявність, треба подавати відповідні запити до різних органів.

Коли рішення суду вступить у дію, потрібно також потурбуватися про те, щоб вам видали виконавчий лист. З ним треба звернутися до Державної виконавчої служби. На цьому етапі допомога юриста теж не буде зайвою. Він може і подати відповідні запити для розшукування майна, і оскаржити незаконні дії виконавчої служби.

Якщо грошові зобов’язання закріплені договором позики, то це вважається більш надійним способом. Тут важливо звернути увагу на те, що передбачає закон щодо форми договорів.

Адже договір позики має дві форми – усну і письмову. Письмовий договір укладається у тому випадку, коли сума позики перевищує вказаний у Цивільному кодексі розмір – десять неоподаткованих мінімумів. Але у тих випадках, коли позику надає юридична особа, письмовий договір є обов’язковим.

Зазвичай, нотаріального засвідчення договір не вимагає. Проте це залежить від бажання сторін.

Отже, в будь-яком випадку – розписки чи договору позики – є реальна можливість зіткнення із процедурою стягнення заборгованості. Але якщо впевнено підходити до вирішення проблеми, знати закон, що регулює такі стягнення, а також звернутися по допомогу до фахівців, що часто мають справу із подібними проблемами – можна вирішити дане питання.

 

Розписка та договір позики. Надійно чи стягнення боргів не уникнути?