Розмір аліментів: що потрібно знати про їх призначення?

Насамперед, зазначимо, що аліменти – це грошові виплати, що розраховані на утримання дитини. А виплачує кошти той із батьків, хто проживає окремо. Їх призначають твердій грошовій сумі, так само це можливо у відсотках, які надходять з доходу. Для виплат у відсотковому співвідношенні до зарплатні, необхідно, щоб у платника аліментів був регулярний дохід. В інакшому випадку – суд призначить фіксовану тверду грошову суму. Від чого залежить розмір аліментів, що варто знати про призначення – далі в статті.

Розмір аліментів. Кому більше, а кому менше? Від чого це залежить?

Розмір аліментів не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини певного віку. З 1 липня цього року дітям від 6 до 18 років передбачено за законодавством 1 944 гривень. На сьогодні ж мінімальним розміром для них є 972 гривні. Таким чином, при поданні позову, на цю суму можна точно розраховувати, коли звісно мова йде про цю вікову категорію.

Стосовно більшої суми аліментів, то в цьому випадку потрібні вагомі підстави. Іншими словами, докази, що розглядатиме суд. Згідно з частиною 1 статті 182 Сімейного кодексу України, у суді враховуватимуть стан здоров’я й матеріальне становище платника аліментів і самої дитини. Разом з тим, важливий той факт, чи є у платника інші діти на утриманні, авто чи інше майно тощо. Всі ці фактори необхідні при призначенні судом розміру аліментів.

У свою чергу заявник має знати, що такі грошові виплати призначають до певного періоду. Поширено – до  досягнення дитиною 18-річчя. Коли ж дитина навчається у вищому навчальному закладі на стаціонарі – до 23 років.

Розмір аліментів. Які підстави для збільшення чи зменшення?

На практиці часто зустрічається відсутність доказів під час подання позовної заяви щодо збільшення аліментного розміру. Важливо розуміти, що такі письмові прохання повинні грунтуватися на законних підставах. Наприклад, для суду не стане підставою подорожчання дитячих іграшок. Якщо ж розглянути статтю 192 українського Сімейного кодексу, то розмір аліментів можуть змінити, враховуючи матеріальний чи сімейний стан. А також, якщо платник або отримувач має погіршене чи поліпшене здоров’я.

Не варто плутати такі поняття, як аліменти та додаткові витрати. Аліменти по суті є мінімальною сумою, на яку власне можуть розраховувати батьки, з ким проживає дитина. Коли ж іде мова про більші витрати, то в батьків є право на звернення до суду з проханням стягувати додаткові кошти. Абсурдні докази не потрібні. Вистачить курсів, що проходить дитина. Адже вони розраховані на її розвиток.

Як висновок, суд при призначенні розміру аліментів враховує лише вагомі підстави, що є на законному рівні. А злісним неплатникам аліментів загрожують штрафні санкції, адміністративна відповідальність й ряд інших покарань.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення аліментів.

Розмір аліментів: що потрібно знати про їх призначення?