Сімейні справи є одними з найпоширеніших у судовій практиці. Розлучатись чи ні – справа кожного. Проте всі повинні знати про наслідки, особливо, коли мова йде про спільних дітей. Тож далі про головні аспекти розлучення.
Розлучення. На що звертати увагу при такому рішенні?
Кожен має свої причини з приводу розлучення. Проте в більшості проблеми одні і ті ж. 70% випадків, коли сімейні пари розходяться через зраду. Інші 30% – через різні погляди на життя, суперечки й тому подібне.
Питання розлучення щільно пов’язане з наступним:
- з ким та де проживатиме дитина;
- можливість побачень одного з батьків із дитиною;
- розподіл майна;
- аліменти.
Часто, коли через образу одного до іншого вплутують дитину. Наприклад, не дозволяють бачитись, проводити час. Це незаконно, крім тих випадків, якщо людина є наркоманом або алкоголіком, тобто неадекватної поведінки. Та й то в момент тверезості бачитись дозволяють, але при опікунах.
Налаштовувати дітей проти когось із батьків – неправильно та нерозумно. Ніхто не має права вирішувати за дитину та її цінності.
Коли ж навпаки без образ, то з розлученням жодних проблем. Таким чином парі, що розходиться важливо зрозуміти основні моменти.
Коли немає спільного майна потрібно подати відповідний позов від імені одного з батьків. Від іншого – підготувати заяву щодо визнання позову.
Якщо потрібно вирішити питання з приводу аліментів, поділу майна, краще укласти шлюбний договір. Відповідно до нього, можна визначити як графік побачень із дитиною, розмір аліментів, так і поділ спільного майна тощо.
Загалом, розірвати шлюб можна звернувшись до органу держреєстрації актів цивільного стану чи до суду.
Розлучення через РАЦС
Такий спосіб можливий, якщо є спільна заява від подружжя без дітей. А також, коли є заява чоловіка або жінки, якщо один із них безвісти відсутній або недієздатний. Іншими словами, коли один із подружжя не може самостійно подати заяву, маючи поважну причину, то на це має право інший із пари. У такому разі потрібно подати заяву, що завірена нотаріусом.
У випадку закінчення місячного строку та незміненого рішення про розірвання шлюбу, працівники органу держреєстрації актів цивільного стану складають відповідний актовий запис. При чому це не залежить від того, чи є майновий спір.
На сьогодні процедура стосовно реєстрації, розірвання шлюбних відносин є дещо спрощеною. Це пов’язано з електронним сервісом Мін’юсту. Достатнім є перехід на сайт за посиланням.
Розірвання шлюбу через суд
Розірвати шлюб можливо й через суд. У випадках, коли є спільна дитина/діти. А також у разі, коли один із подружжя не хоче розлучатись або ухиляється від реєстрації розірвання в РАЦС.
Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Сімейне право.