В Україні сім’ю створюють на таких підставах, як шлюб, кровне споріднення, усиновлення. А також на інших, якщо не забороняє закон і мораль. Сімейні взаємовідносини – це справедливість, добросовісність, розуміння. Принаймні на таких засадах мають будуватись. А шлюб повинен укладатись лише за згодою обох сторін – чоловіка та жінки. Так само, як і містити в собі рівноправ’я з обов’язками. Розірвання шлюбу на сьогодні є актуальною темою. Розлучень із кожним роком стає все більше. Люди розходяться, маючи на те різні причини. До того ж, це справа кожного. Правила розірвання шлюбу – далі в статті.
Розірвання шлюбу. Як це зробити?
Розірвати шлюб можна такими способами, як звернення до органу держреєстрації актів цивільного стану, через суд.
Розірвання шлюбу через реєстраційний орган актів цивільного стану
Такий спосіб можливий, якщо є спільна заява від подружжя без дітей. А також, коли є заява чоловіка або жінки, якщо один із них безвісти відсутній або недієздатний. Іншими словами, коли один із подружжя не може самостійно подати заяву, маючи поважну причину, то на це має право інший із пари. У такому разі потрібно подати заяву, що завірена нотаріусом.
У випадку закінчення місячного строку та незміненого рішення про розірвання шлюбу, працівники органу держреєстрації актів цивільного стану складають відповідний актовий запис. При чому це не залежить від того, чи є майновий спір.
На сьогодні процедура стосовно реєстрації, розірвання шлюбних відносин є дещо спрощеною. Це пов’язано з електронним сервісом Мін’юсту. Достатнім є перехід на сайт за посиланням.
Розірвання шлюбу в судовому порядку
Розірвати шлюб можливо й через суд. У випадках, коли є спільна дитина/діти. А також у разі, коли один із подружжя не хоче розлучатись або ухиляється від реєстрації розірвання в РАЦС. У подружжя з дітьми є право на подання заяви разом із письмовим договором на рахунок проживання дітей з одним із них. Відповідно участь стосовно забезпечення умов їхнього життя буде брати той, хто житиме окремо. Тобто сплачуватиме аліменти.
Відносно розміру аліментів, то укладається договір між обома сторонами. Його потрібно посвідчити в нотаріуса. Якщо умови договору не виконуються, підставою для стягнення аліментів буде виконавчий нотаріальний напис.
Якщо Вам необхідна правова підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Розірвання шлюбу через суд.