Якщо шлюб приречений на розрив і жоден з партнерів не згоден навіть намагатися покращити ситуацію свого сімейного життя, то не оминути процедури офіційного розлучення. Звісно, є випадки, коли подружжя розходиться мирно. Але що робити, якщо розірвання шлюбу через суд не оминути? Відповідаємо.

Є кілька випадків, коли розлучення можливе тільки в судовому порядку. По-перше, якщо подружжя має неповнолітніх дітей. По-друге, якщо чоловік або дружина заперечує проти розірвання шлюбу.

Суд здійснює розірвання шлюбу на підставі подачі відповідної заяви. Важливо зазначити, що тоді, коли в сім’ї є неповнолітні діти, треба уточнювати моменти, що пов’язані з їхньою долею. Наприклад, з ким проживатимуть, хто забезпечуватиме їх, чи призначатимуться аліменти і якщо так, то в якому розмірі. Для цього подаються додаткові документи та уточнюється позов.

Щоб не помилитися і не мати проблем зі збором документів, складанням заяв, варто доручити цю процедуру людям, що зроблять свою роботу добре – юристам проекту «Ваш юрист». Конкретну інформацію можна знайти за посиланням.

Суд не має з’ясовувати причин подання заяви про розірвання шлюбу та не вживає заходів щодо примирення подружжя (є особливі випадки). Проте зобов’язаний забезпечити захист інтересів дітей подружжя, що розлучається.

Рішення суду приймається в тому випадку, коли заява про розірвання шлюбу підтверджує волю чоловіка чи дружини, а після розлучення не буде жодного порушення прав – ні майнових, ні особистих, ні прав неповнолітніх дітей.

Факт розірвання шлюбу засвідчує документ – рішення суду, що набирає законної сили.

У другому випадку, коли один із подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, чоловік або дружина самі подають позов.

Однак є певні умови, за яких позов про розірвання шлюбу не буде прийнятий. Наприклад, вагітність дружини (хіба є нотаріально засвідчений документ про те, що батьком дитини є інша особа) або той факт, що заява подана протягом одного року після народження дитини. Ці умова переглядається, якщо один з подружжя вчинив злочин щодо дитини чи чоловіка/дружини.

Терміни процедури розірвання шлюбу такі: до 1,5 місяця, якщо чоловік чи дружина заперечують, то процес може затягнутися до 3 місяців.

Є обставини, за яких судове засідання може відкладатися. Наприклад, неявка одного з подружжя до суду  таке засідання може бути перенесене, якщо особа, що не з’явилася подасть до суду документ, що засвідчує поважну причину відсутності. Також відповідач або позивач можуть внести клопотання з проханням надати подружжю строк для примирення. Суд погодиться, якщо дане прохання не суперечитиме інтересам обох сторін та їхніх дітей (якщо такі є).

Після розгляду справи суддя виносить рішення. Його можна оскаржити у проміжку 10 днів.
Рішення містить інформацію про те, чи державне мито стягується з кожної особи, чи тільки з одного та який його розмір. Суд зважає на матеріальне становище, різні обставини (наприклад, з ким проживатимуть неповнолітні діти) при призначенні мита.

Якщо справа із розлучення таки не має іншого вирішення, крім суду, то впевнено подавайте позов та відстоюйте свої права та права своїх дітей.

Що робити або розірвання шлюбу через суд. Документи і закон.