У Пенсійному фонді розробили сайт, на якому можна дізнатися, яким є робочий стаж і які пенсійні нарахування. В який спосіб це зробити, правила реєстрації – далі.
Робочий стаж і пенсія. Як зареєструватись, аби перевірити це не виходячи з дому?
На Веб-порталі Пенсійного фонду України передбачили 2 способи реєстрації – онлайн (за допомогою електронного цифрового підпису); особистий візит до Пенсійного фонду.
Кожен зареєстрований матиме власний “кабінет”, де буде міститись інформація про внески роботодавця, розміри. До того ж, з’явиться можливість дізнатися про спеціальний або пільговий стаж.
Крім того, на сайті є інформаційний розділ із контактами управлінь Пенсійного фонду, графіком прийому, інформацію щодо умов виплат і перерахунків пенсій, зразки бланків.
Способи реєстрації
1.Подача заяви для реєстрації на сайті
Такий спосіб передбачає особистий візит до органу Пенсійного фонду України.
Насамперед, варто з’ясувати до якого територіального органу ПФУ необхідно звернутись задля оформлення заяви. Відповідний перелік можна подивитись тут.
Далі слід прийти до Пенсійного фонду, щоб оформити заяву. Її ж можна підготувати вдома. Для цього є форми заяв – для громадянина, страхувальника. Загалом, спеціалісти допоможуть у цьому.
Внесені у заяву відомості перевірять і внесуть до системи ПФУ. Працівники роздрукують розписку про те, що заява отримана. Разом і з нею нададуть реєстраційний код, який необхідний для реєстрації на сайті.
Завершити реєстрацію можна вже безпосередньо на Веб-порталі Пенсійного фонду. Для цього слід обрати пункт меню «Реєстрація» в закладці “Реєстрація за заявою”. Далі – заповнити реєстраційну форму. Тут бажано не використовувати логін і пароль із іменем й прізвищем, аби підвищити рівень захисту.
Після того, як особа зареєструється, на введену електронку надійде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження прийде повідомлення про успішну реєстрацію
2.Онлайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП)
Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (флешка, жорсткий диск) або ж на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).
Для авторизації за ЕЦП з флешки необхідно:
- там, де екранна форма «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком АЦСК, ЕЦП;
- у разі відсутності ЕЦП звернутися до АЦСК для отримання ключа;
- вже з електронним цифровим підписом обрати пункт головного меню «Вхід» та виконати перший вхід на Портал.
Для авторизації за ЕЦП з ЕПП потрібно:
- у разі відсутності електронного пенсійного посвідчення (ЕПП) звернутися до органу ПФУ та отримати ЕПП. Відповідний ключ створюється автоматично в процесі підготовки особистого Електронного пенсійного посвідчення (ЕПП). Для його потрібно пам’ятати PIN-код, який встановили при отриманні ЕПП для додатку ЕЦП;
- вже з ЕПП обрати пункт головного меню «Вхід» та виконати перший вхід на Портал.