За статистикою МВС, у 2017 році зареєстрували близько 496 тисяч злочинів. У свою чергу Генеральна прокуратура виявила 523,9 тисячі правопорушень. Цифри величезні. Проте загальний рівень злочинності в країні, кажуть експерти, знизився. Які злочини скоювали більше, чи захищають українські копи своїх громадян – далі в статті.

Рівень злочинності в Україні. Статистика

Якщо порівнювати рівень злочинності в Україні із 2016 роком, то він впав на 13,6%. Найбільше скоювали крадіжки – близько 260 тисяч. Це ж на 16,8% менше, ніж минулого року. Найменше серед усіх злочинів було умисних вбивств – трохи більше ніж 1,5 тисячі.

На 29% зросло незаконне поводження зі зброєю – зафіксували майже 7,9 тисячі випадків. На 25,1% зросла і кількість наркозлочинів – до 27,8 тисячі. Крім того, почастішали службові злочини та випадки з підробкою документів.

Найнижчий рівень злочинності зафіксували в Донецькій і Луганській областях (на неокупованих територіях). Найбільше правопорушень – у Харкові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі.

З усієї кількості злочинів 2,9 тисячі вчинили іноземці. Найчастіше це росіяни, грузинці, азербайджанці, молдовани, вірменці, узбекистанці.

Минулого року 21 злочинця засудили до довічного ув’язнення. Найбільше – в Донецькій і Хмельницькій областях, а в столиці – лише одну особу.

У якій мірі українські поліцейські захищають нас?

З вищезазначеного видно, що Київ не входить до списку найбільш скоєних злочинів. Проте влітку 2017-го Юрій Луценко підняв питання щодо кримінальної ситуації в столиці та області, а рівень злочинності в Ірпені взагалі порівняв із рівнем злочинності в Чикаго в 30-ті рр. Експерт групи з реформування органів правопорядку РПР Євген Крапивін каже, що злочинність залежить від масштабів.

“Ось до прикладу Київ – це велике місто, а всі його пригороди утворюють так зване велике кільце. Другим аспектом можна назвати те, що всі політики, урядовці та органи знаходяться у столиці. Якщо ж казати про реформу, то вона почалася не з того боку. Адже ядро поліції – це кримінальний блок, слідчі й оперативні підрозділи, які повинні займатись розкриттям злочинності. А наші політики обирають реформи, які більш прості та результативні. Запустити нову патрульну поліцію, набрати людей, вдягнути їх у форму та випустити на вулиці – це досить швидко зробити. Реформувати ж кримінальний блок – це вже інша історія, складніша. Людей же дратує те, як поліція бореться зі злочинністю, які методи використовує, зокрема нічого не повертає. Тобто система працює на те, щоб покарати, знайти, а не на те, щоб повернути…” – розповів Євген.

У свою чергу, голова Ірпінського громадського об’єднання “Самозахист” Ігор Домбровський взагалі не може зрозуміти логіки в реформі.

“Вони задекларували, що після революції поліція повинна бути очищеною від попередніх кадрів… Громадяни хотіли би, щоб наша поліція була з народом, прикладом для наслідування, тими, кому можна довіряти та прийти за допомогою” – вважає Домбровський.

Як бачимо, ніби як намагаються систему зробити кращою, не втомлюються говорити про зроблені кроки, проте насправді стоїмо на місці. Що ж, час покаже!

Якщо Вам потрібна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

 

Рівень злочинності в Україні: чи береже нас наша поліція?