З настанням осені з’являється більша кількість відкритих вакансій. Це вже закономірність, яка повторюється щороку. Літо є так званим періодом для роздумів, співбесід і робочого аналізу як для кандидатів, так і для роботодавців. Таким чином, якщо Ви прагнете змінити свою діяльність, подумайте, може хтось чекає на свіжі пропозиції. Який сьогодні ринок праці, кого не вистачає, чи збільшиться зарплатня – далі.

Ринок праці. Кого не вистачає?

Осінь – час “врожаю”. Сьогодні потребують касирів, продавців, працівників складських приміщень. Що стосується великих виробничих компаній, то їм доводиться робити так звану перерву на час “картоплі”. Робочих рук, як правило, не вистачає в селах, адже люди в цей період на городі.

У майбутньому потрібні таргетологи. Нині робота в IT-компаніях є не лише престижним місцем роботи, а й вважається найкомфортнішим. Адже для співробітників надають всілякі зручності – бонуси, вільний графік, страховки, абонементи в басейни та 40 видів чаю. Рай на землі та ще й з високою зарплатнею.

Експерти передбачають, що програмісти, які знають Java, Net, JavaScript, DevOps, QA будуть в пріоритеті. А якщо говорити про сьогодні, то дуже потребують фахівців, які знають такі мови програмування, як: Golang, Rust, Elixir тощо. Такі люди вибирають роботодавця самостійно, адже ті готові їх переманювати та перекуповувати.

Висока зарплатня викликана аутсорсингом. Оскільки велика кількість українських IT-компаній працюють на Ізраїль, Америку, Західну Європу. Таким чином, зарплата поступає в доларах. А співробітники числяться як СПД.

За прогнозами потрібні будуть спеціалісти у напрямку цифрових технологій, аналітики Big Datа (аналіз великих обсягів даних), таргетологи (фахівці з реклами в соцмережах) тощо. Водночас спостерігається прогрес у галузі іноземних мов. Адже не знаючи, наприклад, англійскої мови буде складно вести перемовини з іноземними клієнтами.

Ринок праці. Зарплати та фінансові очікування

Мабуть чи не кожен працівник скаже, що зарплатнею він незадоволений. Можливо це завищені очікування, а може й дійсно не вистачає грошей на проживання… Таким чином, уже заведено роками, що люди ходять на роботи, а паралельно шукають більш перспективніші варіанти. Розвиватися завжди дуже добре, так само, як очікувати більші гроші за свою працю. Тому головне – не боятися та розширювати кордони. Проте робити це все з розумом.

Чи підвищать зарплати?

В Україні поки не планують підвищувати зарплати. принаймні, до кінця цього року. Це пов’язано з при’язкою до річного бюджету компаній. А зростання цін і стрибки долара не вплинуть на рішення збільшити заробітний фонд. Хоча, подейкують, що в наступному році, врахувавши ризики, зарплати збільшать на 10-20%.

Що цікаво, для офісних і кваліфікованих спеціалістів біла заробітна плата при пошуку роботи є пріоритетною. Це можна пояснити тим, що таким компаніям довіряють більше. Відповідно, йдуть охочіше.

Стосовно працівників на сезонних роботах, то зарплатню хочуть “чорну” та й офіційне працевлаштування не є для них вигідним.

Молодь чи старші працівники?

Роботодавці надають перевагу кандидатам віком від 20 до 30 років. Хочуть тих, кого можна під себе підлаштувати. Так би мовити незіпсованого працівника, “з чистого листа”. До того ж, такий працівник не прийде і не висуне свої вимоги. Таким чином, можна й платити менше.

Як правило, молоде покоління вистежують cаll-центри. А на сьогодні існує безліч іноземних cаll-центрів, де працівникові зі знанням англійської мови готові платити близько $500. Молоді кандидати, які не мають досвіду роботи, для старту можуть спробувати себе в мережевих магазинах, кав’ярнях, барах-ресторанах, фаст-фудах.

Ринок праці. Фріланс

На українському ринку праці фріланс є популярним і затребуваним. І це не дивно, адже можна, наприклад, поєднувати дві роботи та й працювати в будь-якому зручному місці. Якщо зрівнювати із США, то там до 80% працюючого населення є фрілансерами. Для роботодавців це, звісно, ризик. Оскільки за неоформлених працівників – великі штрафи. Для самого ж працівника – ризик лишитися без грошей за виконану роботу.

У перспективі, кажуть експерти, китайська мова. Нині фахівців, які б вільно нею володіли мало. А от китайців багато. До того ж, для них перебування в Україні є проблемним через незнання мов. Якщо навіть говоритимуть англійською, то зрозуміти їх буде складно. Виходячи з цього, перекладачам з китайської готові заплатити будь-які гроші.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Ринок праці: які кандидати потрібні та чи зросте зарплатня?