Ринок праці – 2018, принаймні його першу половину, вважають стабільним. “Штампують” в основному економістів і юристів. Але попри це безробіття нікуди не ділося та й рівень лишається високим. Кожен спеціаліст прагне гідних умов і зарплатні. Цього ж дати можуть не всі. Таким чином і виникає така ситуація як невідповідність бажань із пропозиціями. З іншого боку, людина, яка хоче чогось досягнути, зробить це та шукатиме більш вигідні варіанти. Навіть за межами країни. Стосовно безробіття в Україні є статистика – це 9,7%. У країнах ЄС – 7,4%. Далі в статті – 20 затребуваних професій.

Ринок праці – 2018. Яких спеціалістів потребує Україна?

Зайнятість і безробіття

Використана інфографіка з сайту dcz.gov.ua

 

Кількість зареєстрованих безробітних і кількість вакансій

Ринок праці – 2018. Де шукати роботу?

За аналізом українського кадрового порталу HeadHunter, у таких областях: Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська та Херсонська з початку року кількість вакансій збільшилась на 20%. Зменшення (20-30%) спостерігалось у Рівненській та Сумській областях.

Кого шукають?

За даними HeadHunter, найбільше цікавлять фахівці “ІТ, телеком”, менеджери, маркетологи. Далі – п’ятірка сфер, де конкуренція найвища.

Найнижча конкуренція:

У Держслужбі зайнятості на обліку знаходяться 304 тисячі безробітних. Серед них 47%, які мають вищу освіту. А в таких містах, як Київ, Одеса, Харків зареєстровано 85-90%.

Ринок праці – 2018. Зарплати

Найвищу середню зарплату зафіксували в Києві – 13 553 гривень. Слідом за столицею йде Донецька область – 9 774 грн. У Київській області – 9 480 грн, Дніпропетровській – 9 000 грн. Далі Закарпаття, Івано-Франківщина. Найнижчі зарплати у медсестер, продавців, водіїв, швачок. В охороні здоров’я в середньому платять 5 747 грн, в освіті – 6 958 грн, в адмініструванні і обслуговуванні – 7 024 грн.  Серед високооплачуваних посад – головний бухгалтер із пропозиціями в 40 тисяч гривень. Фінансовий директор –  38 тисяч грн. А слюсареві з ремонту ТЗ на Київщині пропонують зарплатню розміром 20 тисяч гривень. Найбільші з/п у фахівців зі сфер ІТ, фармацевтики, фінансових і страхових напрямках.

Попит і пропозиція у регіональному розрізі

 

 

Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Стягнення заробітної плати через суд.

 

Ринок праці – 2018: 20 затребуваних Україною професій