Реєстрація за місцем проживання стане доступнішою та швидшою. Адже новий законопроект пропонує це робити онлайн, без черг, непотрібних довідок. Чи реальні такі зміни, чи існують ризики – далі в статті.

Реєстрація за місцем проживання. Чому виникла потреба в змінах?

Насамперед, це проблемне та актуальне питання водночас. Оскільки на сьогодні велика кількість переселенців (Донеччина, Луганщина). За статистикою, в 2014-2015 роках вимушених мігрантів було в 2 рази більше, ніж внутрішніх.

На думку ініціаторів, з новим порядком система реєстрації стане простішою. Бо процедуру перетворять в онлайн режим. Таким чином, питання реєстрації можна вирішити, не виходячи з дому та зекономивши час.

На сьогодні українці мають зареєструвати своє місце проживання протягом 30 календарних днів після того, як знімуться з реєстрації та прибудуть на нове.

Реєстрація за місцем проживання

За законопроектом пропонують:

  • подати один документ-декларацію, як особисто, так і онлайн (нині це 4-5 і особистий візит до органу чи ЦПАП);
  • реєстрацію почнуть здійснювати в момент звернення (за Законом – 1 день, як показує практика – 15 хв-10 днів);
  • скасування необхідних довідок, таких як: факт місця проживання, склад сім’ї;
  • скасування внесення даних у паспорт. А відмітку можна буде поставити при бажанні;
  • про реєстрацію проінформують власників (інших розпорядників) житла, батьків, органи опіки.

В кожної людини є право на вільний вибір житла. Штрафи не припишуть, якщо особа проживає не за місцем реєстрації. Проте доведеться сплатити 1700 гривень тим, хто подасть помилкові відомості, аби отримати реєстрацію. А 340 — 850 гривень – за проживання без реєстрації понад 90 календарних днів після того, як зняті з попереднього місця.

З реєстрацією є свої плюси. Зокрема, дитину повинні взяти до садка, школи, коли живе поряд. До того ж, можливість голосувати на виборах, звернутись за послугами до адміністративного центру тощо.

Перевірки

До оселі можуть завітати з перевіркою. При цьому у представників органів є право зафіксувати побут  і опитати сусідів. Такі візити повинні відбуватись лише у відповідь на запрошення. У цій справі ревізор відправляє опитувальний лист тим, кого треба перевірити.

Особа повинна відповісти на питання, надати докази щодо фактичного проживання за місцем реєстрації. Далі опитувальний лист, маючи дату та час візиту, повертається.

За Законом це реєстрація самого місця проживання, а не права на власність. У зв’язку з цим, орендодавці до цього відношення не мають.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Виселення і припинення реєстрації за місцем проживання.

Реєстрація за місцем проживання: без черг і зайвих довідок