Верховною Радою був зареєстрований український законопроект щодо ідентифікації та реєстрації тварин. Автори проекту запропонували внесення змін до статті 107-2 Кодексу України про адмінпорушення. Зокрема, що стосується накладення штрафних санкцій. За правопорушення – від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це – 425 -510 гривень. На фізосіб-підприємців та уповноважених осіб – від 60 до 90 НМДГ (1020-1530 гривень). Далі в статті – ідентифікація та реєстрація тварин і законодавчі вимоги.

Реєстрація тварин. Які вимоги вважаються порушеними?

Порушені вимоги стосовно ідентифікації та реєстрації це коли:

  • особа для того, щоб зареєструвати тварину не подав дані про розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  • переміщення тварин відбулося без ідентифікаційних документів;
  • забій і утилізація проведені були без ідентифікації та реєстрації;
  • для реєстрації не були подані дані про господарства, які здійснюють забій, утилізацію;
  • те саме стосується і продажу тварин, послуг зі штучного осіменіння, організації виставок;
  • незареєстровані тварини продаються, виводяться на виставки тощо.

Реєстрація тварин. За порушений порядок наступні штрафи

Пропонують встановити штраф від 40 до 50 НМДГ (680-850 грн (раніше 5-10), якщо особа, яку притягували до адмінвідповідальності протягом року порушила вимоги.

Від 100 до 150 НМДГ (1700 – 2550 грн (раніше 10-20) на фізичних осіб-підприємців, уповноважених осіб.

Крім того, мають на меті запровадити відповідальність на посадову особу центрального органу виконавчої влади, яка займається реалізацією державної політики в сфері  ідентифікації та реєстрації тварин. А також це стосуватиметься його територіального органу. Тобто сума штрафу коливатиметься від 7446 до 37230 гривень (від 2 до 10 мінімальних зарплат).

До того ж, відповідно до законопроекту, прагнуть встановити єдині правила на рахунок держнагляду та контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин у господарствах операторів тваринного ринку. Разом з тим, визначити складові відповідної системи, спростити механізм відшкодування коштів з українського держбюджету за проведену ідентифікацію для власників–фізосіб. А також запровадити ідентифікацію разом із реєстрацією таких домашніх тварин, як коти, собаки та дикі тварини, що є в неволі. Таким чином, здійснити державний облік і контролювати ветеринарно-санітарні обробки, переміщення.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Реєстрація тварин: посилили відповідальність за порушення порядку