Для того, щоб відкрити фірму в Польщі, відповідно й зареєструвати, не обов’язково бути польським громадянином. Так само, як і знати місцеву мову чи мати дозвіл на проживання. Польські закони дозволяють відкрити фірму нерезидентам, іноземцям через посередника. Реєстрація ТОВ підходить, як початківцям, так і тим, хто прагне розширити чи реструктуризувати свою діяльність. У свою чергу, Реєстрація СПД – послуга, що користується популярністю серед бізнесменів. Тож якщо Вас цікавить саме це, інформацію знайдете за посиланням.
Які переваги фірми в Польщі, вимоги до відкриття та реєстрації – далі в статті.
Реєстрація ТОВ. Фірма в Польщі – переваги
Основними перевагами є:
- єдиний спільний ринок Європейського союзу;
- більше довіри з боку іноземців-партнерів, ймовірна співпраця;
- допомога стосовно отримання бізнес-візи, карти поляка;
- можливість залучити кредитування бізнесу за низькими відсотковими ставками;
- можливість відкрити банківський рахунок, акумулювати валютні кошти.
Загалом, зареєструвати фірму на території Польщі може повнолітній українець. При цьому повинен мати закордонний паспорт.
Серед вимог – кількість засновників від 1 людини. А мінімальним статутним капіталом мають бути 5000 злотих. В управлінській раді може бути одна особа. Наявна наглядова рада та ревізійний комітет не обов’язкові.
Процес створення фірми
Насамперед слід визначитись із назвою фірми. Далі необхідно вказати паспортні дані засновників. А також юридичну адресу реєстрації, основні види діяльності (в Україні КВЕД). До того ж, розмір статутного капіталу, інформацію про бухгалтера.
Створити підприємство в Польщі можна за 1-2 місяці. Сам процес поділяють:
- заснувати підприємство (найпопулярніша форма – ТОВ);
- зареєструвати товариство в судреєстрі, стати на облік в податкове управління та управління статистики (підприємству присвоюють номери KRS, NIP, REGON).
Наступними етапами є виготовлення фірмового штампу; відкриття банківського рахунку та вже початок господарської діяльності.
У фірмі має бути управлінський орган. Таким може бути президент. У голови правління є право представляти підприємство, не маючи офіційного працевлаштування на ньому. А для того, щоб працевлаштуватись, повинен отримати дозвіл в іноземців, встановивши собі зарплатню. Законне працевлаштування допоможе отримати посвідку на постійне проживання та громадянство у перспективі. Спеціальний дозвіл не потрібен,якщо є картка поляка.
Коли вже є необхідні оформлені документи, то далі слід:
- обговорити деталі щодо створення, підписання договору;
- передати всі необхідні документи та оформити довіреність на представника фірми;
- клієнтові передають установчі документи та штамп.
Підприємці мають сплачувати в Польщі такі основні податки:
- додана вартість (VAT – Value Added Tax) – 23%. Є основною ставкою, що актуальна для таких товарів, як: одяг, біжутерія тощо;
- з прибутків (CIT – Corporate Income Tax) – 19%;
- із персональних доходів (PIT – Personal Income Tax ) – 18%. Якщо ж річний дохід перевищив поріг у 85 528 польських злотих, то потрібно 32%. Податок поширюється на всі доходи фізосіб (зарплата, дивіденди, гонорари, депозитні тощо).
За найманих співробітників потрібно сплачувати соцстрахування (ZUS). Це – 40-44% від нарахованої суми оплати праці.
Якщо Ви потребуєте юридичної підтримки, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація ТОВ.