Днями, у Верховній Раді зареєстрували законопроект “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”. Згідно з положеннями проекту, реєстрація прописки стане значно простішою та доступнішою для українців.

Реєстрація прописки. Оновлена процедура

Автори законопроекту передбачають, аби послуга реєстрації місця проживання перейшла в онлайн режим. А також відбулося скасування додаткових документів і довідок. Далі про нові правила відповідно до законопроекту.

1. Для того, щоб зареєструвати чи зняти з реєстрації потрібно надати лише одну заяву.

2. Документів і погоджень жодних не потрібно.

3. Не обов’язково вноситимуть відмітки у паспорти щодо місця проживання, лише за бажанням самої особи.

4. Скасування паперового документообігу.

5. Зникне необхідність подавати українцям ту чи іншу довідку щодо місця проживання чи складу сім’ї.

6. Не можна дублювати реєстрацію в різних реєстрах територіальних громад.

7. Органи будуть обмінюватись відомостями стосовно місця проживання, не залучаючи при цьому особу.

8. Інформація про місце проживання буде відповідати дійсності при запиті.

Реєстрація прописки. Як буде відбуватись?

Процедура реєстрації чи зняття буде по суті автоматичною. Здійснюватимуть її ж на підставі відомостей з держреєстра актів цивільних станів (ДРАЦС). Мова йде про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини, зняття з реєстрації померлої особи/особи, оголошеної померлою. Також повідомлення стосовно реєстрації місця проживання дитини до 14-річного віку до органу реєстрації за попереднім її місцем проживання.

Якщо за одною адресою реєструються більше, ніж три сім’ї, то реєстрацію тимчасово блокуватимуть і перевірятимуть факт проживання.

В Україні кожного року здійснюють понад 2 млн реєстраційних дій. Адже є однією з найпопулярніших адмінпослуг. Процедуру ж вдосконалили, дозволивши кожному українцю зареєструвати своє місце проживання з мобільного телефону та внести плату онлайн.

Нідерланди, Німеччина, Латвія та ряд штатів США успішно користуються такою системою.

Раніше повідомлялось, що штрафи приписувати не будуть, якщо особа проживає не за місцем реєстрації. Проте доведеться сплатити 1700 гривень тим, хто подасть помилкові відомості, аби отримати реєстрацію. А 340 — 850 гривень – за проживання без реєстрації понад 90 календарних днів після того, як зняті з попереднього місця.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Виселення і припинення реєстрації за місцем проживання.

Реєстрація прописки: спрощена процедура для українців