Спершу необхідно зрозуміти, що це за будинок – новий чи старий. Від цього буде залежати, хто реальний власник або ж користувач земельної ділянки під будинком та прилеглої території. Якщо будинок був збудованим давно, а ОСББ створено на підставі останніх законодавчих змін (змінивши ЖЕК чи управлінську компанію), то скоріш за все ці землі належать місту.

У разі тільки-но збудованого будинку, то ймовірно, що земельна ділянка знаходиться на правах оренди в забудовника. Не виключено, що збудувавши будинок забудовник з радістю розірве договір оренди відповідної ділянки. це пов’язано з тим, що після того, як будинок ввели в експлуатацію та передали на баланс ОСББ, ця ділянка стане тягарем зайвих витрат. Орендар землі повинен платити за оренду до тих пір, поки договір не розірветься. Що необхідно зробити задля відведення земельної ділянки під ОСББ – далі в статті.

Реєстрація ОСББ. Послідовність дій, аби відвести ділянку під об’єднання

1.Слід визначити планові межі території задля обслуговування

Це може бути як та територія, що забудовник орендував в процесі спорудження будинку, так і дещо більша чи менша територія. Коли ж земельна ділянка (була в оренді забудовника) сформована (має окремий кадастровий номер, відображається на електронній публічній кадастровій карті), то оформити ділянку для ОСББ буде нескладно. Складність процедури залежить від не співпадіння з межами даної ділянки.

2. Замовити та отримати довідку щодо правового статуту

Далі слід зайнятись виготовленням цифрової топозйомки відповідної території. Такі послуги надають землевпорядні організації.

Вже з топозйомкою варто звернутись до Державного геокадастру, щоб отримати довідку про правовий статут. У довідці вкажуть власника та користувача ділянки, що планується для відведення для об’єднання.

У разі сторонніх землекористувачів на цій ділянці, то слід отримати згоду від нотаріуса на вилучення ділянки з їхнього користування.

3. Підготувати документи

Слід звернутись до Центру надання адміністративних послуг і надати документи. До топозйомки та довідки про правовий статус, які вже є на руках, потрібно додати статут ОСББ. А також копії документів про власність співвласників, рішення ОСББ про намір закріпити за собою вказану територію тощо.

4. Міська рада повинна прийняти відповідне рішення

Подані документи аналізуються. Відповідно, міська рада готує проект ухвали щодо відводу земельної ділянки. Після цього необхідне виготовлення та затвердження земельного устрою.

5. Виготовити проект землеустрою щодо відводу

Такий документ виготовлють землевпорядні організації. Тривалість процедури може зайняти як декілька тижнів, так і місяців. Цей етап – погодження меж із сусідніми користувачами. Разом з тим, отримання погодження відповідних органів. Далі слід подати ще один пакет документів на сесію місцевої ради.

6. Затвердження проекту землеустрою та надання землі у власність

Таке рішення приймається на сесії ради більшістю голосів. Після прийняття та підписів, земельну ділянку передають у власність або користування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація.

Реєстрація ОСББ: відведення земельної ділянки під об’єднання
Tagged on: