20 жовтня 2017 року у Верховній раді зареєстрували законопроект №7220. У документі зазначено, що українці будуть зобов’язані реєструвати та чипувати своїх домашніх улюбленців. Його ж мають ще розглянути комітети. Згодом – проголосувати депутати. Лише після цього законопроект вступить у дію. Чи стосується кожного такий закон, про штрафи, легальні кладовища – далі.

Нова система для власників тварин

Реєстрація котів і собак.

Для реєстрації домашніх і безпритульних тварин прагнуть створити електронну базу. Таким чином можна здійснювати контроль над тим, як зростає чисельність. Щодо чипування, то за домашніх тварин доведеться платити власнику, за диких і безпритульних – держава. Така процедура коштує 170 грн. У випадку допущення помилок при реєстрації, їх виправлення коштуватиме 70 грн. Загалом самим процесом займатимуться ветеринарні клініки. Під таку обов’язковість підпадають усі тварини, які старші 2 місяців. Це ж треба зробити не пізніше 5 днів після покупки.

У разі переїзду, власник повинен повідомити про це у 5-денний термін. Відвідувати ветклініки зобов’яжуть кожні 3 роки.

Жорсткий контроль над собаками і котами

Категорично заборонятиметься розпліднювати домашніх тварин вдома. А також їх продавати. Народжувати тварини повинні у спеціальних розплідниках чи кінологічних клубах. Про це йдеться в документі.

Безпородні тварини

Не можна буде розводити безпородних тварин. Для таких існуватиме біостерилізація. Слідкуватиме за ними Нацполіція. У правоохоронців з’явиться право перевіряти, чи є на тварині нашійник, умови проживання та “незаконні” вагітності. При порушенні, окрім штрафів, можуть навіть забрати на певний час тварину.

Похорони та кладовища

Самостійно поховати кота чи собаку не можна. Так говорять депутати. Господар померлого улюбленця повинен буде повідомити ветслужби та віддати труп разом із паспортом і порядковим номером.

Органи місцевого самоврядування за державні кошти повинні будуть облаштувати крематорії та спеціальні кладовища.

Психіатричний огляд

Собаки, які підпадають під категорію потенційно небезпечних порід, повинні бути оглянутими. До таких належать: німецька вівчарка, німецький дог, чорний тер’єр, інші великі породи.

Якими будуть штрафи?

Неприбрані екскременти

Штраф за таке порушення – 850 грн. За повторне, протягом року – 1700 грн. Йдеться про двори, майданчики, квартири, під’їзди.

Тварини як засіб жебракування

Використання тварин у цих цілях карається штрафом у 5100 грн. За повторне – 20 400 грн. Такий розмір штрафу відноситься і до розведення безпородних і розпліднення вдома.

Продаж без документів

Продавати котів і собак із рук буде заборонено. Штраф – 340 грн. Повторне порушення – 20 400 грн. Такий штраф стосується також відмову стерилізувати тварину.

Незареєстрована тварина

Якщо спіймають, то доведеться заплатити від 850 до 1700 грн.

Хірургічні операції

Законопроект заборонятиме обрізати хвости, купирувати вуха, позбавляти голосу, видаляти кігті, ікла тощо. Виняток – біостерилізація.

Автори проекту – 20 нардепів. До їх числа входять депутати від фракційного блоку Порошенка Андрій Немировський і Роман Мацола. Від “Народного фронту” – Євген Дейдей. Від Радикальної партії Олега Ляшка – Андрій Лозовой. Антон Яценко від групи “Партія Відродження”.

Нині законопроект під розглядом Комітета з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Підготовка до втілення законопроекту в життя займе 4 місяці.

Відповідальність за жорстоке поводження

У Верховній Раді ухвалили законопроект №5119-1 щодо гуманного ставлення до тварин. Підтримали 257 нардепів. Тепер за жорстокі дії, які призвели до каліцтв чи ще гірших наслідків, доведеться платити штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів. Раніше – 9-20 н. м.
Знущання та нацькування собак одна на одну каратимуть арештом до 6 місяців. Також це може бути обмеження волі до 3 років.
Якщо таке відношення до тварини відбувається при малій дитині – обмеження волі на 3-5 років або такий самий строк позбавлення волі. Раніше це був штраф або обмеження волі до 2 р.

Особлива жорстокість, вчинена групою осіб карається позбавленням волі на 5-8 років. Раніше такий пункт був відсутній.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Обов’язкова реєстрація котів і собак: податок і штрафи