Завжди є небайдужі люди, що своєю діяльністю та своїм особистим прикладом готові доводити активну громадянську позицію, діяти на благо суспільства, на благо свого району, міста, держави. Для таких випадків існує можливість об’єднатися з однодумцями і творити кращий світ навколо себе. Тут допоможе офіційна реєстрація ГО.

Громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних чи юридичних осіб для задоволення суспільних інтересів. Серед них і економічні, і соціальні та культурні.

Є дві форми громадських об’єднань –  коли засновниками стають фізичні особи, то це громадська організація, а коли – юридичні, то такий тип називають громадськими спілками. Важливо зазначити, що і там, і там членами можуть ставати фізичні особи.

Якщо у громадського об’єднання є статус юридичної особи, то до можливостей її діяльності додаються такі: вона може виокремлювати у своїй структурі різноманітні підрозділи, а також займатися підприємницькою діяльністю, бути засновником власних ЗМІ. І зрозуміло, що юридичний статус дозволяє такому об’єднанню бути учасником цивільно-правових відносин. Але разом з цим додаються певні обов’язки – ведення фінансової документації та звіти контролюючим органам державної влади.

Реєстрація ГО можлива, якщо її засновує дієздатний громадянин України, що досяг 18 років. Для дитячих чи молодіжних організацій даний віковий ліміт зменшується до 14 років.

А щодо громадської спілки зокрема, засновником може стати будь-яка юридична особа. Заборона на заснування накладається на тих юридичних осіб, які втратили юридичну силу у зв’язку із ліквідацією підприємства або які в процесі цієї ліквідації, та коли власник або засновник компанії перебуває під будь-якими санкціями чи підозрюється у терористичній діяльності.

Для того, щоб зареєструвати громадське об’єднання (не залежно від того, це організація чи спілка) потрібно подати відповідний пакет документів. Приймає їх  реєстраційна служба міського чи районного управління юстиції. Це залежить від розташування організації. Документація подається до 60 днів від дня утворення ГО.

Документи, потрібні для реєстрації, такі – заява (є затверджена форма), а також протокол установчих зборів та статут організації у двох примірниках. Вимоги до такого статуту прописані. Крім вищезазначених документів додається ще й інформація про керівництво ГО, дати народження та контактні телефони. Плюс відомості про осіб, що мають право бути представниками цього громадського об’єднання. Якщо ГО є спілкою, необхідно подати відповідні документи, що засвідчують структуру юридичної особи, частки власності засновників. Теж для спілки обов’язковим є заповнення реєстраційної картки на державну реєстрацію юридичної особи.

Документи мають бути закріплені підписом керівника або представника, а достовірність такого підпису підтверджується нотаріусом.

Дана процедура є безоплатною і у випадку грамотно оформлених документів займає близько семи днів. А із подачею та збором такого пакету документів можуть допомогти фахівці проекту «Ваш юрист».

Після проходження всіх етапів громадське об’єднання може починати свою діяльність, організовувати заходи, презентації, засновувати проекти, залучати нових членів, діяти на благо суспільства.

Зареєстроване громадське об’єднання отримує такі документи: виписку з Єдиного державного реєстру, свідоцтво про те, що реєстрація ГО вдалась та примірник статуту із відповідною позначкою.

Крім цього, громадське об’єднання може реєструвати власну символіку в Укрдержреєстрі. Це може бути герб або будь-яка емблема. Термін реєстрації до 5 робочих днів. Також ГО має право відкривати рахунок у банку та оформлювати власну печатку. А от для того, що громадське об’єднання стало всеукраїнським, то потрібно зареєструвати його підрозділи щонайменше у чотирнадцяти областях України.

Реєстрація ГО: умови та потрібні документи
Tagged on: