Реєстрація ФОП (фізичної особи-підприємця) – послуга, яка популярна в кругах бізнесменів. У деяких випадках можлива й оптимізація податкового навантаження на бізнес. Раніше змінити підприємницький статут можна було лише тоді, коли була попередня версія документа. Нині ж це зробити простіше – достатньо мати новий. А така норма і спрощує зловмисникам завдання захопити підприємство. Зокрема, це – підробка документів і перепис чужої компанії на себе. Це ж дуже неприємна ситуація, так як реєстрація ФОП потребує чимало зусиль.

Найгірше те, що злочинці провернуть аферу так, що Ви про це не дізнаєтесь. Однак в один прекрасний день двері виявляться зачиненими. А в офісі гулятимуть невідомі люди та на претензію покажуть оформлені на них документи. Як не допустити таких неприємних ситуацій – далі в статті. Якщо ж Вас цікавить, як зареєструвати ТОВ, то інформацію щодо консультування можна знайти на сторінці Реєстрація ТОВ.

Реєстрація ФОП. Способи викрадення компанії

Людина володіє підприємством до тих пір, поки цей факт записаний у статуті чи установчому договорі. Тут вказані основні відомості про компанію. Це – найменування, вид діяльності, порядок розподілу грошей. А також вказана інформація щодо засновників і учасників акціонерного товариства, йдеться і про порядок прийняття рішень (напр., зміни в структурі суспільства). Саме цей документ є головним доказом Ваших прав володіння компанією чи її частиною.

Для того, щоб вкрасти компанію шахраї можуть інсценувати акціонерне засідання. На ньому ж “виключають” одного з учасників. Далі – частка останнього переходить до сторонньої людини. Як доказ рішення – підроблений протокол. Для фейку злочинці можуть знати мінімум – назва компанії, код в ЄДР і відомості про засновників, які легко знайти в Інтернеті.

Фальшивий підпис, друк

Для того, щоб підробити підписи директора й засновників, аферистам багато сил не знадобиться. Особливо, якщо отримають доступ до паперів компанії. Це робиться так – копіюються підписи й підставляються в потрібних місцях.

Щодо виготовлення документа, шахраї можуть звернутись до будь-якої майстерні. А отримати готовий зможуть вже за декілька годин.

Оформлення передачі прав, зміна адреси

Ця процедура вимагає лише звичайного договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі. Він не потребує навіть нотаріального завірення, достатньо письмової форми.

Шахраї, щоб отримати пакет документів йдуть на аферу зміни адреси компанії. Як тільки замінять керівника своєю людиною, з’явиться можливість змінити місце реєстрації. В такому разі держреєстратор надішле документи, які під час реєстрації надавав справжній власник, але вже за новою адресою. Звідти й заберуть документи.

Так званою метою “переїзду” є отримання реєстраційних документів від держави. Крадіжка компанії – це складний процес оскарження в судовому порядку. Бо документів не буде задля проведення експертизи почерку й доведення підробки.

Банківські рахунки – доступ

Наступний крок – переоформлення договору з банківською установою й таким чином розпоряджання коштами. Це зробити легко, бо документи під рукою. Коли ж все-таки власник зможе повернути компанію, на гроші розраховувати не слід.

Загалом, захопити компанію можна швидкими й непомітними способами. Зокрема, щоб провернути таку аферу знадобиться всього декілька днів. До прикладу, для отримання документів – 3 дні. Цей злочин скоюють непомітно. Дізнатися ж про нього можна випадково, коли в один прекрасний день, прийшовши на роботу, двері відкриють невідомі люди. А на претензію покажуть документи. Перешкоджання такому відбувається через суд.

Як не втратити свою компанію?

Насамперед, варто ретельно охороняти всю документацію. Також допоможе впорядкування документообігу та використання печатки. За збереження краще, щоб відповідала спеціально призначена людина. До того ж, слід обмежити доступ до пакету документів. Стосовно ж паспортних даних власників  – не допускати нікого. Далі – оголосити інформацію про компанію комерційною таємницею. При цьому підписати з колегами угоду, встановивши перелік відомої інформації.

Крім того, головні документи будуть більш захищеними, якщо зберігати їх, наприклад, вдома. Більш надійний варіант – адвокатське об’єднання, з яким укласти відповідний договір.

Захоплення підприємства – що робити?

Необхідно звернутись до суду! Відразу ж попередити партнерів і клієнтів. Попросити не здійснювати жодні процедури, особливо, що стосується розрахунків. Разом з тим, заблокувати рахунки компанії. Тут ще є надія, що гроші залишаться на місці.

Далі слід подати заяву до правоохоронних органів. Адже підробка документів є кримінальним злочином. Тому поліцейські мають зобов’язання розпочати розслідування. Коли ж впевнені, що до справи причетний і державний реєстратор, то заявити й на нього.

У суді вимагати, щоб скасували реєстраційні записи. В такому разі відповідати буде Держреєстраційна служба. Звертатись необхідно там, де знаходиться компанія. До того ж, попрохати клопотання щодо заборони реєстраційних дій. Це заблокує діяльність аферистів.

Крім того, оскаржити рішення нереального засідання акціонерів – звернутись із позовом до господарського суду. Відповідати ж буде перший незаконний власник. Якщо перемогти тут, то це допоможе виграти і в адмінсуді. Коли ж останній скасує рішення реєстратора, то справжній власник зможе повернути компанію.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація ФОП.

Реєстрація ФОП: як зловмисники можуть вкрасти компанію?