Взуття потрібне кожному і для кожного випадку. На сьогодні існує величезний вибір, яке завгодно та за будь-яку ціну. Коли ж говорити про якість, то часто вона не відповідає нормальній ціні. А за тисячі не кожен собі дозволить його придбати. Враховуючи попит і просто життєву необхідність, варто задуматись, а чи не відкрити свій взуттєвий магазин. При цьому потрібно розбиратись не лише в ринкових питаннях, а й розуміти, чого ж хоче покупець, як привернути увагу до свого магазину, якщо вони на кожному кроці. Про такі нюанси – далі в статті.

Реєстрація ТОВ. Як відкрити магазин взуття?

Перед тим, як почати відповідний бізнес, необхідно вирішити наступні питання:

  • магазин відкриватиметься з нуля чи по франшизі;
  • що необхідно купити для відкриття магазину;
  • підрахувати всі майбутні витрати.

Необхідне для магазину

Це:

  • свідоцтво реєстрації даного підприємства;
  • довідка про реєстрацію в податковій інспекції;
  • свідоцтво ІПН;
  • статут підприємства (якщо в планах реєстрація ТОВ);
  • при купівлі приміщення – свідоцтво про придбання, при оренді – договір про оренду;
  • асортимент товару;
  • висновки всіх відповідних інстанцій, в тому числі пожежної.

На кожен вид взуття потрібні сертифікати, неважливо, гумова чи шкіряна або ж дитяча.

Коли ж у планах закордонна закупівля, то слід дотримуватись усіх нормативів. Зокрема, вивчити закон про захист прав споживачів і правила торговлі товарами легкої промисловості,інші акти й кодекси.

Крім того, щоб бізнес був на плаву, потрібно вивчити попит і приділити увагу розташуванню. Тут слід перевірити, чи є поблизу конкуренти, а також, наскільки помітним буде для перехожих магазин (можна спробувати орендувати приміщення в торговому центрі чи поряд із ним).

Щодо оренди магазину в торговому центрі є плюси й мінуси. Мінус – велика сума, доведеться працювати не присідаючи. Плюси – не варто робити ремонт приміщення, домагатися дозволів різних інстанцій, турбуватися за комунікації та охорону.

Розмір має бути не меншим за 50 метрів квадратних, у зв’язку з наявністю примірочних місць.

Такий самий розмір стосується і підсобок, складських кімнат. Тут мають бути стелажі для зберігання товарів.

Що повинно бути в магазині?

У приміщенні мають бути навісні полки, прикріплені до стіни. Разом з тим, п’єдестал, вітрини для супутніх товарів, пуфи, невеликі килими, дзеркала. Крім того, касові апарати, які потрібно зареєструвати в податковій службі.

Працівники

Звичайно, що потрібні люди, які продаватимуть у цьому випадку взуття. Це – бухгалтер, один або два касири, два і більше продавців-консультантів, працівник на складі, прибиральниця та за бажанням охоронці.

У магазинах товар має бути чітко виставленим для зручності покупця. З останнім же продавець-консультант зобов’язаний бути ввічливим і уважним, вміти надати інформацію, дати правильну пораду тощо.

Реклама

Аби про магазин дізналися, потрібна реклама (рекламні листівки, буклети, інформація в Інтернеті й т. д.). Не варто забувати й про назву, яка відіграє важливу роль у приверненні уваги та запам’ятовуванні.

Новинки та найпопулярніші моделі слід розмістити на вході. Дверний отвір повинен бути зліва, а весь асортимент праворуч. Полиці мають бути зручними, невисокими.

Розташування взуття

Найкраще взуття розташовувати відповідно до категорій: стать, сезон, розмір, вікова категорія. До того ж, у товарах має бути гарантія.

Закупівля й асортимент товару

Не варто закуповувати взуття великими партіями, у зв’язку з продажем за минулі сезони та постійним оновленням колекцій і трендів. Щодо маленьких покупців, то не більше 2-3 пар.

Закупівлю можна робити як безпосередньо у постачальника, так і через посередника.

Не менш важливо вивчити, як працюють конкуренти, яка цінова політика на взуттєвому ринку. Не завадить і проведення опитування серед населення. А при складанні бізнес-плану, відобразити усі відповідні дані.

Поряд з тим, потрібно визначитись із орієнтиром, тобто на який шар населення розраховане взуття. Іншими словами, знати свою цільову аудиторію.

Для привернення ще більшої зацікавленості врятує розпродаж наприкінці сезону. А “сарафанне радіо” ніхто не відміняв.

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація ТОВ.

Реєстрація ТОВ: бізнес-ідея, як відкрити взуттєвий магазин