У Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ створили електронний сервіс (texty.org.ua/cars) щодо першої реєстрації автомобіля. Таким чином, вперше оприлюднили відповідні відкриті дані на нацпорталі data.gov.ua. Відтепер кожен українець має можливість отримати доступну інформацію про авторинок. Далі в статті – реєстрація авто та відкриті дані.

Реєстрація авто. Що для цього потрібно?

Почнемо з самого процесу реєстрації авто. Для тих, хто може не знає – на сьогодні за реєстрацію автомобіля відповідають територіальні сервісні відділення Міністерства внутрішніх справ (МВС). Раніше цим займалося МРЕВ.

Для того, щоб зареєструвати свого “залізного коня” слід надати наступний пакет документів:

  • заяву, що пишеться за встановленим зразком у ТСЦ;
  • паспорт;
  • ІПН;
  • документ (правомірне придбання транспортного засобу);
  • документ із зазначеною вартістю ТЗ;
  • той документ, що має відповідність конструкції ТЗ встановленим вимогам безпеки дорожнього руху;
  • всілякі квитанції (інші платіжки) – підтвердження оплати адмінпослуг.

Цінова політика

525,47 гривень – транспортні засоби різних категорій (вітчизняні, з країн СНД або окремі агрегати) разом із видачею номерзнака.

За саму послугу потрібно сплатити 152,63 гривень. Що стосується державного номерного знака – 171,84 грн. За бланк свідоцтва – 201 гривня.

562,99 гривень – транспортні засоби всіх категорій (іноземне виробництво чи окремі агрегати (з видачею номерного знака)).

За послугу – 190,15 гривень. Що стосується державного номерного знака – 171,84 грн. Бланк свідоцтва коштує 201 гривню.

У Пенсійний фонд також доведеться платити:

  • 3% – якщо вартість автомобіля дорівнює чи не перевищує 290 730 грн;
  • 4% – у разі вартості авто понад 290 730 грн чи ж коли дорівнює 510 980 грн;
  • 5% – авто коштує понад 510 980 грн.

Реєстрація авто. Чим корисний онлайн сервіс?

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, вперше транспортний засіб потрапляє до даного реєстру після того, як власник придбає та зареєструє його в територіальному сервісцентрі МВС. У самому ж реєстрі видно всі зміни, що стосуються автомобіля. Зокрема, коли змінюється власник, номерний знак, відбувається переобладнання й т. д.

Виходячи з такої доступності, сервіс не містить конфіденційної інформації. Разом з тим, у власника з’являється можливість ознайомитись із технічними характеристиками зареєстрованих машин. Крім того, можна порівнювати відомості. Мова йде про регіон, дату випуску, марку, модель, об’єм двигуна, тип палива, колір.

До того ж, власник транспортного засобу зможе проаналізувати та й загалом зрозуміти, як працює український автомобільний ринок. Більше того, запропонувати свої ідеї. Наприклад, новий спосіб використання відповідних відкритих даних, аби підвищити доступність автопослуг; виокремлення цікавих фактів.

Загалом, реєстраційні дані стосуються не лише легковиків, а й інших категорій ТЗ (автобуси, мікроавтобуси).

Цей сервіс допоможе не лише власникам, а й розробникам. Адже зацікавлені громадяни дозволять зрозуміти, наприклад, свої автомобільні вподобання – від кольору до марки.

 

Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Складання договорів.

Реєстрація авто: в Україні вперше оприлюднили відкриті дані