Всі чекали літа та морозива. Його люблять, як дорослі, так і діти. Саме ж у цю пору й важливо звертати увагу на якість. Якщо воно запаковане гарно ще не означає, що морозиво можна їсти. Морозиво – це заморожений солодкий десертний продукт. Виготовляють його зазвичай із молока, вершків, масла, цукру, додаючи смакові та ароматичні речовини. Які? Гліцерин до прикладу?! Прострочене морозиво можна знайти мало не в кожному магазині. На що звертати особливу увагу – далі в статті.

Прострочене морозиво. Що ми купуємо?

Прострочене морозиво купити легко, коли не звертати увагу на дату, але тут також є свої нюанси. На лицевій стороні упаковки розміщена дата, коли подивитись на іншу сторону – два температурних режими.

Термін зберігання

Морозиво можна зберігати рік за температурою -24. Практично жоден магазин не відповідає нормам. Найбільшою температурою є -18. А за нею морозиво зберігається 10 місяців. Виробники таким чином вводять в оману споживачів, не знаючи в яких умовах зберігатиметься десерт. Вони вибивають на пакування термін придатності 12 місяців і чим скоріш продають усе прострочене морозиво, що виготовили ще рік тому. Останнім часом з’явилось чимало морозива, термін якого продовжено на 2 роки. Хоча макимальним є 1 рік. Крім того, більшає і деформованого морозива. Це означає, що холодильник відключався і продукт розтанув.

Молочний продукт – це ідеальне місце для розмноження хвороботворних організмів. Тому повторно заморожене морозиво може бути небезпечним для здоров’я. Так само це стосується м’якого, у складі якого, як виявилось, гліцерин. Усім відомо, що його використовують у кремах для ніг і рук. Ще хочеться скуштувати?

Санітарні норми

Заради економії продавці часто порушують і норми товарного сусідства. Наприклад, морозиво із сосісками. До того ж, варто звернути увагу й на ложку, якою накладають десерт. Її ж просто необхідно мити після кожного використання. Так само, як і вчасно міняти воду.

Любителям топінгів, слід бути особливо уважними. Бо нерідко бувають простроченими.

Варто запам’ятати, що в складі якісного морозива мають бути: молоко, масло та вершки. Коли ж є рослинні жири, пальмова чи кокосова олія, то варто задуматись, а чи морозиво це взагалі.

Отже, морозиво, як уже зрозуміло, нерідко продають простроченим. Тому аби не отруїти себе чи свою дитину, варто приділяти особливу увагу на строк придатності, температурний режим, маркування, ДСТУ. 4735 – використані рослинні жири. А в 4733 – морозиво зроблено з натуральних тваринних жирів. Цифри запам’ятайте, бо здоров’я є найважливішим.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Прострочене морозиво: як не отруїти себе та дітей?