Проект землеустрою стосовно відведення ділянки землі потрібно складати, коли змінюється цільове призначення. Або ж формуються нові земельні ділянки з тих земель, що в державній чи комунальній власності (ст. 50 ЗУ “Про землеустрій”).

Як отримати дозвіл, щоб розробити Проект, реєстрація та погодження – далі в статті.

Проект землеустрою. Отримання дозволу

Насамперед, слід звернутись із клопотанням до органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування. Клопотання має містити цільове призначення земельної ділянки, орієнтовні розміри. До нього потрібно додати графіку. Тобто матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ділянки.

Коли дозвіл отримали, потрібно звернутись до Головного управління Державного геокадастру. Відповідне клопотання розглядають протягом місяця. Далі – видають дозвіл на розробку Проекту. Або ж навпаки – відмовляють, але обгрунтувавши рішення.

Проект землеустрою. Розробка та погодження

Проект розробляється за замовленням господарювальних суб’єктів, які виконують роботи із землеустрою за відповідним ЗУ та мають сертифікати. Самі ж терміни узгоджуються сторонами.

Погодження проекту відбувається в тому порядку, що встановлений ст. 1861 ЗКУ. Зокрема погоджує територіальний орган Держгеокадастру та за місцем розташуванням ділянки. А також органи в таких сферах, як: охорона культурної спадщини, лісове господарство, водне господарство, охорона навколишнього природного середовища, містобудування та архітектура тощо.

Держреєстрація

До Державного кадастрового реєстратора особа пише заяву. При цьому вже має дозвіл від органу виконавчої влади, місцевого самоврядування. Далі – видають витяг щодо земельної ділянки. Він і слугуватиме підставою для реєстрації права на землю.

Разом із держреєстрацією, земельній ділянці присвоюють кадастровий номер.

Необхідні документи:

  • відповідна заява;
  • погоджений та затверджений проект землеустрою на відведення земельної ділянки;
  • спецелектронний обмінний файл (XML-файл).

Затвердження

Після того, як Проект погодили, орган виконавчої влади/орган місцевого самоврядування протягом 2 тижнів повинні прийняти рішення, чи затверджувати проект землеустрою. Буває, що перед прийняттям рішення необхідна обов’язкова державна експертиза землевпорядних документів.

Рішення стосовно затвердження і є рішенням відносно передачі земельної ділянки у власність чи користування.

Відмову можна оскаржити в судовому порядку.

Реєстрація права (Укрдержреєстр)

Державну реєстрацію прав на земельну ділянку проводять після того, як вони зареєстровані в Держземельному кадастрі. А для того, щоб отримати свідоцтво (витяг) щодо права власності/користування на ділянку землі, слід звернутись до реєстраційної служби за місцем знаходження ділянки.

Якщо Вам необхідна юридична підтримка, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Реєстрація.

Проект землеустрою: розробка та реєстрація права

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.