“Шановні пасажири! З 14 липня 2018 року проїзд у Києві в наземному громадському транспорті становитиме 8 грн”. Такі оголошення вже можна зустріти в тролейбусах і трамваях. 

image-1_20

 

Відповідне розпорядження мають підписати вже сьогодні. За словами столичного мера Віталія Кличка, підвищення тарифів – це необхідність. В інакшому випадку буде криза в транспортній галузі. Один квиток вартуватиме 8 гривень. Проїзні ж за прогнозами коштуватимуть дешевше.

2_80
Зображення: kiev.segodnya.ua

Проїзд у Києві. Ціни підвищать, бо страждає транспорт – Кличко

За черговими аргументами Віталія Кличка, “підвищення дозволить зменшити суми дотацій”. На сьогодні в транспортній галуззі суцільні збитки. А отримані кошти громадян й розраховані на розвиток транспортної інфраструктури, ремонт і закупівлю рухомого складу. До того ж, збільшення зарплат працівникам.

Щодо існуючих пільг, то їх обіцяють залишити.

Із цінами в транспорті виростуть ї штрафи. За безквитковий проїзд несумлінним пасажирам доведеться платити мало не 160 грн.

При цьому всьому думки жителів, звісно, не врахували. Влада проігнорувала пропозицію провести незалежний аудит у “Київському метрополітені” і “Київпастрансі” перед тим, як підвищити проїзд. Разом з тим, і впровадити спершу автоматизований механізм, перейти на монетизацію пільг. Виходячи з цього, 12 липня під Київською радою відбудеться акція протесту.

У свою чергу, столичні жителі теж не сплять.

“Я їду на роботу трьома видами транспорту – автобус, метро і пару зупинок на тролейбусі. Купую проїзний на наземний транспорт за 330 грн і користуюся безконтактною карткою метро – в місяць близько 50 поїздок. Всього виходить 555 грн. Після подорожчання з тими ж проїзними мені доведеться платити майже 900 грн”, -Ірина Огурцова.

“Зазвичай їжджу на тролейбусі, але можливо, тепер буду користуватися маршрутками, якщо вони не подорожчають також”, – Ольга Максимченко.

“Я не проти підвищення цін, якщо обслуговування покращиться, а транспорту побільшає”, – Сергій Боровик.

Загалом, зекономити трохи можна, коли зараз купити безконтактні карти метро та поповнити на максимальну кількість поїздок. У такому разі за старими тарифами (100 по 4,5 грн) їздити можна буде ще декілька місяців.

Стосовно раніше куплених талончиків (4 грн) на наземний транспорт, то до кінця липня будуть ще дійсними. А от з 1 серпня доведеться їх обмінювати на нові, при цьому з доплатою.

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Проїзд у Києві: столичний транспорт все-таки подорожчає