Призов на строкову службу: про поповнення та проблеми

В Україні продовжили призов на строкову службу. Далі в статті – чи очікувати облав та які проблеми з поповненням лав захисників. А також настільки вони є серйозними.

Призов на строкову службу. Які проблеми?

Осінній призов – 2018 продовжили ще на місяць. Зміни в законодавство вже внесли. А відповідне рішення прийняли, бо кількість призовників збільшилась. У Генштабі впевнені, додатковий час підвищить якість роботи призовних і військово-лікарських комісій. За словами експертів, завдання поставили, а от для якісної роботи потрібно ще багато чого зробити.

Перед військкоматами стоїть дуже непросте завдання – забезпечити необхідною кількістю строковиків для поповнення лав Збройних сил України. Для того ж, аби з’явилася нормальна армія потрібно років 5, а то і 10 для неперервної методичної роботи. При цьому враховуючи кадри та матеріальне забезпечення, – Володимир Воля, політолог.

Порівнюючи з 2014 роком, армія значно зміцнилась і набула бойового досвіду. Так кажуть експерти. Проте наголошують, що є проблеми, які знижують мотивацію юнаків служити. Зокрема, низьке грошове забезпечення та неправильні стосунки у військових колективах.

Обіцянку про недопущення строковиків до зони бойових дій можуть не виконати. А також затримати солдата на невизначений термін. Чиновники неодноразово заявляли, облав на призовників не буде. Проте на сьогодні ухилення від строкової служби становить значну проблему – із розпадом СРСР втратила сенс система прописки. А система призову майже не змінилася. Людина може бути прописаною в одному місці, а жити й працювати в іншому, навіть за кордоном. Тому знайти її досить важко.

Призов на строкову службу. Ухилення

За ухилення досить таки жорсткі покарання. В тому числі це стосується працедавців. За неявку в військкомат штраф – від 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (126 грн). У випадку повторного правопорушення – 250 грн штрафу.

Коли отримав повістку та розписався, проте не прийшов до військкомату чи відмовився служити, ухилянтові загрожує навіть кримінальна відповідальність. За українським законодавством це – до 3 років позбавлення волі.

Попри встановлену законом відповідальність за ухилення від призову, широко відчувається масовий недобір строковиків у лавах ЗСУ та інших силових структур. Дається взнаки і довга війна. Тривалі бойові дії не сприяють підвищенню морального духу ані військовиків, ані призовників.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

 

Призов на строкову службу: про поповнення та проблеми