Для початку розберемось, що таке приватне підприємство. ПП – це підприємство, яке діє за принципом приватної власності одного або декількох осіб з використанням найманої праці. ПП – це юридична особа, а статус підлягає державній реєстрації. Підприємство має власну назву, виступає в господарському та цивільному обороті  від власного імені. Щодо капіталу, то мінімальний розмір законом не визначено. Вкладом для ПП можна називати цінні папери, гроші, інші речі, які мають грошову оцінку. Остання ж може визначатися самим засновником або ж експертами задля перевірки. Для ПП вищий орган – це засновник. Однак він не відповідає за обов’язки. При цьому, несе ризик збитків у межах вартості власного вкладу. Зазвичай, директор і власник – одна особа.

З чого необхідно починати, аби відкрити ПП?

Для того, щоб підприємство почало працювати, потрібно його зареєструвати. Існує порядок передбачений Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” і Господарським кодексом України. Майбутні підприємці повинні особисто подавати документи для проведення  державної  реєстрації.

Документи:

  1. заповнена реєстраційна картка (форма № 1);
  2. 2 примірники установчих документів (якщо в електронній формі, то один);
  3. документ для внесення реєстраційного збору (сплачується у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів);
  4. примірник   оригіналу   (ксерокопія,  нотаріально  засвідчена копія) ;
  5. документ з інформацією, що підтверджує структуру власності  засновників  – юридичних осіб. До того ж це надає змогу встановити фізичних  осіб;
  6. оформлена довіреність у випадку подання документів іншою особою.

Назвати підприємство можна самостійно, зазирнувши до ЄДР. Також необхідно визначитися, якою діяльністю займатиметься ПП.

Зазвичай, державна реєстрація оформлюється протягом 3 днів. Видається засновнику або уповноваженому 1 примірник оригіналу  установчих  документів, відмічених державним реєстратором. А також виписка з Єдиного  державного реєстру. Державний реєстратор зобов’язаний передати відомості органам статистики, Пенсійного фонду України, державної  податкової служби у день державної реєстрації юридичної особи. Однак дуже часто ці установи приходиться відвідувати самостійно.

Наступними діями ПП є підписання статуту; реєстрації в райдержадміністрації; включення підприємства в ЄДРПОУ; реєстрації підприємства в районному керуванні Пенсійного фонду України; відкриття підприємству поточного банківського рахунку; узяття підприємства на облік платником податків у районній державній податковій інспекції.

При реєстрації керівником може бути лише українець. Бухгалтер у цьому процесі – не обов’язковий. Для того, аби в подальшому підприємством керував іноземець, необхідний дозвіл на його працевлаштування в країні.

Інформацію про консультування з питань корпоративних завдань, Ви можете отримати на сторінці Реєстрація ПП.

 

Приватне підприємство – процедура реєстрації та вимоги
Tagged on: