1209 саме стільки трапилось дорожньо-транспортних пригод на Київщині за останні півроку. До лікарні потрапило 1258 людей. А загинуло 93 особи. Таку статистику надали в  Департаменті охорони здоров’я КОДА. Через Київську область проходять 5 трас державного значення. Поблизу автошляхів планують створити притрасові центри політравм. Більш детально про це – далі в статті.

Притрасові центри політравм. На що вони спрямовані?

У лютому цього року поблизу селища Глеваха автобус з дітьми потрапив у ДТП. Загинули пасажири, водій легковика, що і спричинив аварію. У Васильківській лікарні добре пам’ятають той день. Кажуть, що “швидкі” одна за одною привозили постраждалих. 22-є медичних працівників на 10 постраждалих. Серед останніх і діти, і дорослі.

Постраждалі під час ДТП часто потрапляють до Васильківської центральної районної лікарні. Бо поруч із медичним закладом проходить траса “Київ-Одеса”, де інтенсивність руху понад 13,5 тисяч автівок за добу. Також на території району розгалужена мережа регіональних доріг обласного значення.

З початку ж року до закладу звернулося 159 травмованих. З них 64 пацієнти із тяжкою політравмою.

За словами медиків, політравма – це завжди дуже серйозно. Адже страждає не один орган. Зокрема, поламані кістки, постраждалі внутрішні органи, черепно-мозкова травма тощо. Тому з такими постраждалими працює саме хірургічна бригада та й до таких пацієнтів має бути особливий підхід. Основне завдання лікарів – відновлення життєвих функцій. На це є так звана золота година. Коли ж до найближчого медзакладу десятки кілометрів, дорогоцінний час може бути втрачено.

Притрасові центри допомоги. Мета та завдання їх створення

Знизити рівень смертності після ДТП повинні допомогти притрасові центри політравм. Це будуть самостійні функціональні підрозділи лікарень, здатних надавати допомогу постраждалим. Ідея не нова. Подібні центри працюють у США, Німеччині, Великобританії та Австрії. На Київщині планують відкрити 12 таких пунктів. Один із них функціонуватиме у Васильківській центральній районній лікарні. На базі приймального відділення розгорнуто протишокову палату із централізованим кисневим забезпеченням, яка оснащена сучасним реанімаційним обладнанням. А також структуровано з’єднана з малою операційною. У відділенні реанімації цілодобово чергують лікарі та працює лабораторія. Для більш швидкої діагностики в лікарні не вистачає пересувного рентген-апарату та апарату комп’ютерної діагностики.

Врахувавши всі потреби закладів і додаткового медобладнання, кадрового забезпечення Департамент охорони здоров’я КОДА вийшов на суму 83 млн гривень на цей рік. 27,5 млн грн було винайдено за рахунок економії коштів, передбачених програмою “Здоров’я Київщини”. Решту ж грошей область сподівається отримати з цільової субвенції держави.

 

Інформацію про консультування Ви можете отримати на сайті.

Притрасові центри політравм: де їх планують створити?