Нові законодавчі зміни чи неправильно виставлені пріоритети провокують підприємців припиняти свою діяльність. Припинення діяльності підприємства має кілька етапів, що містять і звернення до державного реєстратора, і до такої інстанції як податкова служба. Правильно складена заява і грамотна документація гарантує вирішення справи на вашу користь.
У Законі про реєстрацію визначено ті причини, що можуть вплинути на відповідне рішення суду про припинення підприємства. До них належить недійсна реєстрація юридичної особи. Це має бути підтверджено судом, недійсною визнається та реєстрація, у якій помічені порушення, що їх не можна змінити. Припинення юридичної особи може бути спричинене також фактом провадження забороненої діяльності. Чи невчасне подання фінансової документації до податкової служби, чи те, що Єдиний державний реєстр зафіксує відсутність юридичної особи за вказаною адресою. До того ж припинення підприємства може бути спровоковане фіктивними документами, що визнані підробленими чи загубленими, або ж коли офіційно компанією керує уже померла чи безвісти зникла людина.
Серед таких специфічних труднощів є і ті, з якими стикаються багато підприємців, що не підробляли документи чи не провадили діяльність, що заборонена законом.
Тому що робити, коли етап, де підприємець стикається із податковими органами, видається надто затяжним і створює нові проблеми? Розбираємось із цим.
Податковий інспектор зобов’язаний перевірити оплату податків даної компанії та надходжень на її рахунок за три роки до припинення підприємства. І у випадку, коли там знайдуться неточності, то податкова інспекція має право провести власну перевірку і вимагати відповідної документації.
Часто податкова перевірка виявляє розбіжності у документах і реальній процедурі сплати податків, неправильно заповнену декларацію.
Це називають податковим правопорушенням і таке правопорушення має свої наслідки. Його повинні обґрунтувати і винести постанову про таке порушення. У такому документі вказується розмір штрафу, що накладається на правопорушника.
Підприємець, що отримує дане повідомлення, має право оскаржити таке рішення або ж сплатити вказану суму. Це залежить від того, які склалися умови. Якщо правопорушення таки мало місце, то необхідно розрахуватися із податковою для уникнення проблем. А якщо ж звинувачення безпідставні – то звертайтеся до суду і захищайте свої права.
Існує два способи оскаржити рішення про накладання штрафних санкцій. По-перше, це скарга до органу вищого рівня, що наділений компетенцією у таких справах. По-друге, у тому випадку, коли скарга залишиться нерозглянутою або ж не задовільнить ваших потреб, то лишається звернутися до суду і там оскаржувати відповідне рішення.
А для цього вам знадобиться допомога кваліфікованого юриста. Спеціалісти проекту «Ваш юрист» професійно вирішать ваші труднощі із податковою інспекцією, вкажуть на ті помилки, що ви їх допустили при оформленні документації та підкажуть, як уникнути їх у майбутньому.