Примусове зняття з реєстрації: який порядок дій?

Процедура виселення є непростою, проте можливою. Навіть, якщо питання стоїть у примусовому порядку. Раніше вже зазначалось, що коли людина прописана це не означає, що має право власності. У той же час виписка, тобто зняття з реєстрації, не свідчить про втрату права на користування житлом. Зняти ж із реєстрації особу неможливо без визнання втрати користування приміщенням. Однак і тут є свої нюанси. Загалом, виписати можна двома шляхами: позасудовим і судовим. Далі в статті –  примусове зняття з реєстрації.

Примусове зняття з реєстрації. Порядок дій

Насамперед, слід зайнятись документами. Зібрати всі, що підтверджують право власності на нерухомість. До списку відносять договір купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання квартири чи ж її частки. Також свідоцтво щодо права на спадщину, як за законом так і заповітом.

Другим моментом є те, що за статтею 405 Цивільного кодексу України члени сім’ї власника житла, що живуть разом із ним, мають право на користування ним. Але у родича втрачається відповідне право, якщо він був відсутнім більше одного року. Якщо звісно немає інших домовленостей.

Варто відмітити, що коли припиняються сімейні відносини чи ж розривається шлюб, право користуватись житлом не слугує підставою для виписки.

Для підтвердження факту відсутності члена родини потрібно звернутися до представника балансоутримувача (ЖЕК/ОCББ). Це для того, аби отримати акт щодо непроживання людини за певним реєстраційним місцем. Відповідних актів має бути не менше 3-х впродовж півроку.

Примусове зняття з реєстрації. Коли документи вже зібрані

Коли пакет документів уже зібраний, то потрібно йти до суду за тим місцем, де знаходиться житло. При цьому підготувати відповідний позов. Це може бути:

  1. визнання особи, що втратила право користуватись житлом і зняття з місця реєстрації;
  2. позбавлення права власності;
  3. визнання особи безвісти відсутньою;
  4. оголошення фізособи померлою.

Позовну заяву щодо визнання особи такою, яка втратила право користуватись житлом або позбавлення її права користуватись приміщенням і зняття з реєстрації слід подати в порядку цивільного судочинства. Зокрема до районних, районних у містах, міських і міських районних судів за місцем, де знаходиться житло.

Варто враховувати, що звернення до суду тягне за собою судовий збір за позов немайнового характеру. Це 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаємо, аби заселити члена родини необхідна згода власника. Що стосується неповнолітніх дітей, то згода батьків не потрібна. Отож, у разі незгоди власника на вселення членів родини (напр., невістки), така особа права проживати не має права.

Буває, коли виселятися не хочуть. Однак тут важливо розуміти, яким саме чином певні особи вселялися. Коли незаконно, то проблем із виселенням не буде.

В Україні кожного року здійснюють понад 2 млн реєстраційних дій. Адже є однією з найпопулярніших адмінпослуг. Процедуру ж вдосконалили, дозволивши кожному українцю зареєструвати своє місце проживання з мобільного телефону та внести плату онлайн. Процедуру реєстрації чи зняття здійснюватимуть на підставі відомостей з держреєстра актів цивільних станів (ДРАЦС).

 

Якщо ж Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Виселення і припинення реєстрації за місцем проживання.

Примусове зняття з реєстрації: який порядок дій?